EBL: Wysoka wygrana WKS Śląska nad Asseco Arką

Wrocławianie odnieśli wysokie zwycięstwo na wyjeździe.

WKS Śląsk Wrocław wygrał aż 102:63 z Asseco Arką Gdynia w pierwszym niedzielnym meczu Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był dość wyrównany, a nieźle spisywał się Filip Dylewicz, który dawał swojej drużynie minimalną przewagę. W pewnym momencie WKS Śląsk zanotował jednak serię 11:0 i po kontrze wykończonej przez Ivana Ramljaka prowadził już 10 punktami. Rywalizację nawiązał jeszcze Adam Hrycaniuk, ale akcja Mateusza Szlachetki ustawiła wynik po 10 minutach na 14:23. W drugiej kwarcie dzięki trójce Michała Gabińskiego przewaga gości wzrosła aż do 15 punktów. Zespół trenera Olivera Vidina zaczął całkowicie kontrolować wydarzenia na parkiecie, wykorzystując również zawodników z ławki rezerwowych. Asseco Arka miała spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, a przyjezdni po pierwszej połowie wygrywali 50:30.

Trzecią kwartę zespół z Wrocławia zaczął od serii 9:0, a dzięki kolejnej trójce Akosa Kellera prowadziła już 30 punktami! Doświadczeni Dylewicz i Hrycaniuk starali się poprawiać grę gdyńskiej ekipy, ale to było zdecydowanie za mało na rozpędzonych gości. Po 30 minutach było już 87:42. W kolejnej części meczu nic się już nie zmieniało, bo WKS Śląsk utrzymywał pewną przewagę. “Setkę” przekroczył Strahinja Jovanović, a ekipa trenera Olivera Vidina zwyciężyła ostatecznie 102:63.

Najlepszym graczem gości był Strahinja Jovanović, który zdobył 19 punktów, 4 zbiórki i 7 asyst. 15 punktów i 5 zbiórki dla gospodarzy zanotował Filip Dylewicz.

Asseco Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 63:102 (14:23, 16:27, 12:37, 21:15).

Asseco Arka Gdynia: Filip Dylewicz 15, Adam Hrycaniuk 12, Igor Wadowski 10, Michał Kołodziej 7, Bartłomiej Wołoszyn 5, Jakub Kobel 4, Mateusz Kaszowski 4, Marcin Kowalczyk 4, Michał Pluta 2, Łukasz Walkowiak 0, Marcin Malczyk 0.

Śląsk Wrocław: Strahinja Jovanovic 19, Akos Keller 14, Elijah Stewart 14, Ivan Ramljak 13, Mateusz Szlachetka 13, Kyle Gibson 10, Aleksander Dziewa 10, Szymon Tomczak 4, Michał Gabiński 3, Jakub Musiał 2.