PŚ w saneczkarstwie: Zwycięstwo Niemki Taubitz, 27. lokata Domaradzkiej

Saneczkarka gospodarzy Julia Taubitz zwyciężyła w niemieckim Koenigssee w zawodach Pucharu Świata.

Saneczkarka gospodarzy Julia Taubitz zwyciężyła w niemieckim Koenigssee w zawodach Pucharu Świata. Klaudia Domaradzka zajęła przedostatnie, 27. miejsce. Natalia Jamróz odpadła w noworocznych kwalifikacjach.

Taubitz uzyskała najlepsze czasy obydwu ślizgów. W klasyfikacji końcowej wyprzedziła o 0,310 słynną rodaczkę, mistrzynię olimpijską z Soczi i Pjongczangu Natalie Geisenberger. Na trzeciej pozycji uplasowała się Austriaczka Madeleine Egle. Straciła do triumfatorki 0,368.

W cyklu PŚ nadal prowadzi Geisenberger, ale ma już tylko cztery punkty przewagi nad Taubitz.

W sobotę wygrywali inni reprezentanci Niemiec - Felix Loch w jednkach oraz Toni Eggert i Sascha Benecken w dwójkach. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 17. miejsce, a Mateusz Sochowicz był 32.

W niedzielę odbędzie się jeszcze rywalizacja sztafet.

Pod koniec miesiąca na torze w Koenigssee rozegrane zostaną mistrzostwa świata. Z kolei już za tydzień w łotewskiej Siguldzie mistrzostwa Europy połączone z PŚ.