TCS: Granerud wściekły po konkursie w Innsbrucku. "Patrzenie na wygraną Polaków było irytujące"

Zimowe
TCS: Granerud wściekły po konkursie w Innsbrucku. "Patrzenie na wygraną Polaków było irytujące"
Fot. PAP/EPA
Halvor Egner Granerud nie krył złości po nieudanym konkursie w Innsbrucku.

Halvor Egner Granerud udzielił wywiadu norweskiej telewizji TV2 po konkursie Turnieju Czterech Skoczni w austriackim Innsbrucku. 24-latek wyraził zirytowanie faktem, iż polscy skoczkowie skakali w korzystniejszych warunkach. Ponadto Granerud krytycznie wypowiedział się o Kamilu Stochu, który wygrał niedzielne zawody.

Przypomnijmy, że oprócz Stocha na podium stanął Dawid Kubacki, który zajął trzecie miejsce. Z kolei tuż za podium uplasował się Piotr Żyła. Granerud po pierwszej serii zajmował dopiero 29. miejsce po bardzo nieudanej próbie. Ostatecznie ukończył zawody na 15. pozycji. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata stwierdził, że dobre wyniki polskich skoczków to w dużej mierze zasługa korzystnych warunków w trakcie ich skoków. 

 

- Warunki sprzyjały Polakom przez cały turniej, dlatego patrzenie na ich kolejną wygraną było irytujące. Zdecydowanie mieli więcej szczęścia niż ja, czy Geiger - powiedział "na gorąco" po konkursie.

 

ZOBACZ TAKŻE: TCS: Adam Małysz skomentował występ Polaków w Innsbrucku

 

Już w najbliższą środę odbędą się ostatnie zawody tegorocznego TCS. Stoch prowadzi w klasyfikacji cyklu, a drugie miejsce zajmuje Kubacki. Trzeci jest Granerud, który do lidera traci ponad dwadzieścia punktów. Norweg jest jednak przekonany, że jest w stanie wyprzedzić Polaków. Jak twierdzi, Stoch może w Bischofshofen nie utrzymać dobrej formy oddać prowadzenie w turnieju. 

 

- Kamil jest tak niestabilny, że powinno się udać wygrać. Ale też może dobrze sobie poradzić. Myślę też, że jeśli w Bischofshofen będą odpowiednie warunki, to mogę wyprzedzić go o dziesięć punktów. Nie skacze tak dobrze, ale ma dobre wyniki - mówił norweski skoczek.

 

Lekceważące słowa Graneruda wywołały lawinę komentarzy. Wypowiedź lidera PŚ skrytykował nawet były norweski skoczek Tom Hilde, który stwierdził, że nie należy wypowiadać się w ten sposób o tak utytułowanym skoczku, jak Stoch. 

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze