Tour de Ski: Bolszunow wygrał bieg na dochodzenie, Polacy daleko

Rosjanin Aleksander Bolszunow wygrał w szwajcarskim Val Muestair bieg na dochodzenie techniką dowolną na 15 km, trzeci etap narciarskiego cyklu Tour de Ski. Drugi był jego rodak Artem Malcew. Polacy uplasowali się poza czołową "40".

Bolszunow, który jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, już na starcie miał minutę przewagi nad Malcewem. Ostatecznie wyprzedził go o 53,7 s. Trzeci Francuz Maurice Manificat stracił do zwycięzcy 1.07.

Z Polaków powody do zadowolenia może mieć jedynie Dominik Bury. Awansował o 10 lokat i zakończył zawody na 45. pozycji, ze stratą 5.23,2 do Bolszunowa.

Kamil Bury zajął 66. pozycję - 8.33,2 straty, 67. był Mateusz Haratyk - 10,01,2, 70. Maciej Staręga - 11.37,4, a 71. Kacper Antolec - 12.14,3.

W klasyfikacji generalnej PŚ Bolszunow ma już 304 punkty przewagi nad drugim Włochem Federico Pellegrino, który specjalizuje się w sprintach.

O godzinie 15.25. rozpocznie się bieg kobiet na dochodzenie.

Poniedziałek będzie dniem przerwy w TdS. Rywalizacja zakończy się 10 stycznia w Val di Fiemme tradycyjnym podbiegiem na Alpe Cermis.

15. edycja Tour de Ski rozgrywana jest bez Norwegów. Reprezentanci największej na świecie potęgi w biegach narciarskich obawiają się zakażenia koronawirusem. Z tego samego powodu, zabrakło ich także w dwóch poprzednich rundach Pucharu Świata - w Davos i Dreźnie.