Turniej Czterech Skoczni: Adam Małysz skomentował występ Polaków w Innsbrucku

Zimowe
Turniej Czterech Skoczni: Adam Małysz skomentował występ Polaków w Innsbrucku
fot. PAP
Turniej Czterech Skoczni: Adam Małysz skomentował występ Polaków w Innsbrucku.

"Konkurs po konkursie Polacy odpalają noworoczne petardy" - napisał na Facebooku dyrektor ds. skoków w Polskim Związku Narciarskim Adam Małysz. W niedzielę Kamil Stoch zajął pierwsze miejsce, a Dawid Kubacki trzecie w konkursie w Innsbrucku.

Dzięki wygranej Stoch awansował przed ostatnim konkursem na prowadzenie w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni, a Kubacki zajmuje drugą pozycję.

 

"Konkurs po konkursie Polacy odpalają noworoczne petardy i nie schodzą z podium Pucharu Świata. Z przyjemnością patrzy sie na ich skoki. Są nie tylko efektowni, ale też i skuteczni. Kamil Stoch śrubuje swoje imponujące statystyki indywidualne, a dzisiaj został liderem Turnieju Czterech Skoczni. Wygląda na to, że Rakieta z Zębu weszła w tryb autopilota z kursem na końcowy sukces. Drugie miejsce po trzech z czterech konkursów zajmuje w tej imprezie Dawid Kubacki. Niesamowita sprawa! Wydaje się, że po raz kolejny złoty orzeł dla triumfatora Vierschanzentournee wyląduje w Polsce. Oczywiście w ostatnich zawodach dużo może się zdarzyć, ale jestem dobrej myśli" - napisał Małysz, który sam triumfował w TCS w 2001 roku.

 

Konkurs po konkursie Polacy odpalają noworoczne petardy i nie schodzą z podium Pucharu Świata. Z przyjemnością patrzy...

Opublikowany przez Adama Małysza Niedziela, 3 stycznia 2021

 

Stoch odniósł 37. zwycięstwo w Pucharze Świata w skokach i brakuje mu jeszcze tylko dwóch, aby dogonić najskuteczniejszego w historii Polaka - Małysza.

 

Ostatni konkurs TCS zaplanowany jest na środę w Bischofshofen.

BS, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze