Adam Grabowski zrezygnował z funkcji trenera Enea PTPS Piła. Szkoleniowiec przenosi się do Mielca

Siatkówka
Adam Grabowski zrezygnował z funkcji trenera Enea PTPS Piła. Szkoleniowiec przenosi się do Mielca
Fot. PAP
Adam Grabowski zrezygnował ze stanowiska trenera Enea PTPS Piła.

Adam Grabowski, który od września prowadził zespół Enea PTPS Piła zrezygnował ze stanowiska szkoleniowca. Klub przychylił się do prośby trenera o rozwiązanie kontraktu, a sam Grabowski przeniesie się do Stali Mielec, gdzie zastąpi zwolnioną dwa tygodnie temu Agnieszkę Rabkę.

Rozstanie Grabowskiego z pilskim klubem nastąpiło za porozumieniem stron. Drużyna z północnej Wielkopolski obecnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z jednym zwycięstwem i dorobkiem czterech punktów. Swoje odejście skomentował sam trener.

 

- Sporo było zawirowań wokół klubu. W trakcie rozgrywek mieliśmy już dwie kwarantanny, odeszły trzy podstawowe zawodniczki, a do tego śmierć prezesa. Dużo tego się nazbierało w bardzo krótkim odstępie czasu, ta grupa ludzi dostała mocno po grzbiecie - powiedział Grabowski.

 

Adam Grabowski zrezygnował z funkcji pierwszego trenera! Klub przychylił się do prośby trenera o rozwiązanie kontraktu....

Opublikowany przez Enea PTPS Piła Poniedziałek, 4 stycznia 2021

 

ZOBACZ TAKŻE: Wybierz najlepszą akcję pierwszej części sezonu TAURON Ligi (SONDA)

 

Grabowski przez wiele lat pracował w PTPS-ie. Najpierw jako asystent Jerzego Matlaka – to właśnie wtedy PTPS odnosił największe sukcesy, m.in. cztery mistrzostwa Polski, trzy Puchary Polski i udział w Final Four Ligi Mistrzyń. W sezonie 2004/2005 przejął prowadzenie pilskiego zespołu w trakcie sezonu i wywalczył z nim brązowy medal mistrzostw Polski. Ponownie pracował w PTPS-ie jeszcze w sezonie 2009/2010.

 

Według informacji podanej przez klub w dalszej części sezonu drużynę poprowadzi dotychczasowy drugi trener pilanek Damian Zemło.

 

Brak zatrudnienia Grabowskiego nie trwał długo, bowiem według najnowszych informacji zdążył podpisać kontrakt ze Stalą Mielec, gdzie zastąpi zwolnioną dwa tygodnie temu Agnieszkę Rabkę. Obaj szkoleniowcy "mijali" się już w Wiśle Warszawa, gdzie z kolei w sezonie 2019/20 to Rabka zastępowała Grabowskiego.

PI, PAP, inf. prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze