EBL: Pewne zwycięstwo Polskiego Cukru Toruń z HydroTruckiem Radom

Filip Zegzuła z Polskiego Cukru Toruń i Aaron Cel z HydroTruck Radom

W jedynym poniedziałkowym spotkaniu Energa Basket Ligi Polski Cukier Toruń pewnie pokonał HydroTrucka Radom 81:67. Najlepszym graczem gospodarzy był Damian Kulig z 22 punktami, 8 zbiórkami, 4 asystami i 2 blokami. Po 16 punktów dla gości rzucili Jabarie Hinds oraz Brett Prahl.

Spotkanie na początku było bardzo wyrównane, bo trójki trafiali Jabarie Hinds i Filip Zegzuła. Później swoje akcje kończyli jednak Damian Kulig oraz Bartosz Diduszko, a to pozwoliło gospodarzom na ucieczkę na osiem punktów. Brett Prahl sprawiał, że HydroTruck jeszcze przez chwilę utrzymywał się w grze. Dzięki akcji Carltona Bragga po 10 minutach było już jednak 27:18. W drugiej kwarcie Polski Cukier zanotował serię 10:0 i po rzutach wolnych Kuliga miał nawet 17 punktów przewagi. Pojedyncze trafienia Danilo Ostojicia czy Robertsa Stumbrisa niewiele zmieniały. Ciągle świetny był Diduszko, a m. in. po rzucie Donovana Jacksona pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:31.

W trzeciej kwarcie obie drużyny nie były zbyt skuteczne, ale to jednocześnie oznaczało, że zespół trenera Jarosława Zawadki utrzymywał bezpieczną przewagę. Dopiero później radomianie zanotowali serię 9:0 i po rzutach Hinda oraz Stumbrisa zbliżyli się nawet na osiem punktów. Odpowiadał na to przede wszystkim Obie Trotter, a dzięki trafieniu Aarona Cela po 30 minutach było 61:49. Kolejną część meczu Polski Cukier rozpoczął od czterech trójek i serii 12:0! To już pozwoliło torunianom na całkowitą kontrolę nad tym spotkaniem. Bardzo aktywny w HydroTrucku był Ostojić, ale różnica była zdecydowanie zbyt duża do odrobienia. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 81:67.

Polski Cukier Toruń - HydroTruck Radom 81:67 (27:18, 20:13, 14:18, 20:18)

Polski Cukier Toruń: Damian Kulig 22, Donovan Jackson 15, Aaron Cel 13, Obie Trotter 9, Bartosz Diduszko 9, Carlton Bragg Jr 6, Keyshawn Woods 5, Marcin Wieluński 2, Aleksander Perka 0, Michał Samsonowicz 0, Jakub Kondraciuk 0

HydroTruck Radom: Brett Prahl 16, Jabarie Hinds 16, Filip Zegzuła 11, Danilo Ostojic 10, Roberts Stumbris 9, Aleksander Lewandowski 3, Daniel Wall 2, Jakub Zalewski 0, Marcin Piechowicz 0, Marcin Tomaszewski 0