Grand Prix Australii w Formule 1 odbędzie się później? Zamieszanie z terminem

Moto
Grand Prix Australii w Formule 1 odbędzie się później? Zamieszanie z terminem
fot. PAP/EPA
Tor w Melbourne, na którym ścigają się kierowcy Formuły 1

Inaugurujący sezon 2021 wyścig Formuły 1 o Grand Prix Australii, który zgodnie z zatwierdzonym kalendarzem ma być rozegrany 21 marca w Melbourne, może zostać przeniesiony na późniejszy termin - ujawnił dobrze poinformowany portal autosport.com.

Podobnie było w także w ubiegłym roku, gdy wyścig w Australii z powodu Covid-19 został odwołany tuż przez rozpoczęciem pierwszego treningu. Teraz - jak informuje portal - nie będzie jednak odwołany, a tylko przeniesiony na inny, późniejszy termin.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sebastian Vettel sprzedał kask za krocie

 

Powodem zmiany terminu GP Australii ma być stanowisko władz tego kraju, które bardzo rygorystycznie przestrzegają surowe przepisy dotyczące wjazdu. Wszyscy przyjezdni muszą przejść 14-dniową kwarantannę w miejscu wskazanym, nie ma od tego żadnego odwołania. Jeszcze większe rygory obowiązują w przypadku przejazdów między stanami, gdzie kwarantanna może trwać nawet cztery tygodnie.

 

Na termin 8-21 lutego z tego powodu został już przełożony tradycyjnie rozgrywany w styczniu turniej tenisowy Australian Open, zmieniane są terminy innych, mniejszej rangi imprez, nie tylko sportowych.

 

Ostateczna decyzja o terminie wyścigu F1 o GP Australii musi zapaść do końca stycznia. Organizatorzy wyścigu na obiekcie Albert Park potrzebują bowiem około sześciu tygodni, aby tymczasowy tor przygotować do wyścigu.

 

W tegorocznym kalendarzu F1 znalazły się 23 wyścigi. Jeżeli GP Australii nie odbędzie się w zaplanowanym terminie, to sezon 2021 zainauguruje GP Bahrajnu na torze w Sakhir 28 marca.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie