Kento Momota zakażony koronawirusem. Japonia wycofuje swoich zawodników

Inne
Kento Momota zakażony koronawirusem. Japonia wycofuje swoich zawodników
Fot. PAP
Kento Momota został zakażony koronawirusem.

Numer jeden na świecie w singlowym rankingu oraz dwukrotny mistrz świata w badmintonie Kento Momota został zakażony koronawirusem. Z tego powodu cała reprezentacja Japonii wycofała się ze styczniowych turniejów w Tajlandii.

Pod koniec grudnia 26-letni Momota zdobył w Tokio tytuł mistrza kraju. Był to pierwszy występ utytułowanego zawodnika po blisko rocznej przerwie spowodowanej groźnym wypadkiem samochodowym, który postawił pod znakiem zapytania jego dalszą karierę.


W styczniu 2020 Japończyk wygrał silnie obsadzone zawody w Kuala Lumpur, ale następnego dnia po zwycięstwie w drodze na lotnisko uległ wypadkowi, doznając obrażeń twarzy, m.in. pęknięcia oczodołu. Zginął kierowca wiozącej go taksówki.


ZOBACZ TAKŻE: Adrian Dziółko i Wiktoria Dąbczyńska ze złotymi medalami MP w badmintonie


Teraz Momota wrócił do gry, ale na międzynarodową rywalizację musi jeszcze poczekać. Podczas obowiązkowych testów na lotnisku Narita - tuż przed wylotem do Tajlandii - okazało się, że jest zainfekowany COVID-19. Lider światowego rankingu i pozostali członkowie japońskiej kadry narodowej mieli wziąć udział w zawodach Yonex Thailand Open (12-17 stycznia) i Toyota Thailand Open (19-24 stycznia).

 


Obydwa turnieje były ostatnimi imprezami kwalifikacyjnymi do finałowych zawodów World Tour w dniach 27-31 stycznia.


Momota jest jedną z największych nadziei gospodarzy na złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio, które po przełożeniu z 2020 mają się odbyć latem tego roku.

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie