Kento Momota zakażony koronawirusem. Japonia wycofuje swoich zawodników

Kento Momota został zakażony koronawirusem.

Numer jeden na świecie w singlowym rankingu oraz dwukrotny mistrz świata w badmintonie Kento Momota został zakażony koronawirusem. Z tego powodu cała reprezentacja Japonii wycofała się ze styczniowych turniejów w Tajlandii.

Pod koniec grudnia 26-letni Momota zdobył w Tokio tytuł mistrza kraju. Był to pierwszy występ utytułowanego zawodnika po blisko rocznej przerwie spowodowanej groźnym wypadkiem samochodowym, który postawił pod znakiem zapytania jego dalszą karierę.

W styczniu 2020 Japończyk wygrał silnie obsadzone zawody w Kuala Lumpur, ale następnego dnia po zwycięstwie w drodze na lotnisko uległ wypadkowi, doznając obrażeń twarzy, m.in. pęknięcia oczodołu. Zginął kierowca wiozącej go taksówki.

Teraz Momota wrócił do gry, ale na międzynarodową rywalizację musi jeszcze poczekać. Podczas obowiązkowych testów na lotnisku Narita - tuż przed wylotem do Tajlandii - okazało się, że jest zainfekowany COVID-19. Lider światowego rankingu i pozostali członkowie japońskiej kadry narodowej mieli wziąć udział w zawodach Yonex Thailand Open (12-17 stycznia) i Toyota Thailand Open (19-24 stycznia).

Obydwa turnieje były ostatnimi imprezami kwalifikacyjnymi do finałowych zawodów World Tour w dniach 27-31 stycznia.

Momota jest jedną z największych nadziei gospodarzy na złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio, które po przełożeniu z 2020 mają się odbyć latem tego roku.