PKO PB Ekstraklasa: Warta Poznań wznowiła treningi

Piłka nożna
PKO PB Ekstraklasa: Warta Poznań wznowiła treningi
fot. Cyfrasport
Na pierwszym treningu Warty Poznań zabrakło dwóch kontuzjowanych zawodników.

Testy na obecność koronawirusa, a następnie szybkościowe i wydolnościowe - tak wyglądały pierwsze zajęcia piłkarzy Warty Poznań po świąteczno-noworocznej przerwie. Na pierwszym treningu zabrakło dwóch kontuzjowanych zawodników.

Podopieczni Piotra Tworka przygotowania do rundy rewanżowej zaczęli już po świętach Bożego Narodzenia. Piłkarze otrzymali od trenera przygotowania motorycznego Tomasz Olszewskiego indywidualne plany ćwiczeń, który realizowali do 3 stycznia.

 

W poniedziałek rano cały zespół i sztab szkoleniowy przeszli badania na obecność koronawirusa. Wszystkie wyniki okazały się negatywne i zawodnicy mogli przystąpić do treningów - testów szybkościowych i wydolnościowych. Na podstawie ich wyników piłkarze będą trenowali w rozpoczętym okresie przygotowawczym do drugiej części sezonu.

 

ZOBACZ TAKŻE: PKO BP Ekstraklasa: Wisła Kraków będzie przygotowywać się w Myślenicach

 

Na pierwszym treningu zabrakło kilku piłkarzy. Hiszpan Mario Rodriguez przechodzi w swoim kraju rehabilitację po zabiegu stawu skokowego i w Poznaniu pojawi się w przyszłym tygodniu. Nieco dłużej potrwa rekonwalescencja Nikodema Fiedosewicza, który na początku rozgrywek zerwał więzadła krzyżowe kolana i do gry wróci nie wcześniej niż w marcu. Zawodnicy, którzy pod koniec rundy borykali się z mniej groźnymi urazami - Mateusz Kupczak, Mariusz Rybicki i Michał Kopczyński, będą trenować razem z drużyną.

 

Beniaminek do rundy wiosennej ma przygotowywać się w kraju. Według wstępnego planu drużyna ma wyjechać na dwa krótkie zgrupowania do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie rozgrywa swoje mecze ligowe i pucharowe.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Pomarańczowa" Barcelona. Holendrzy receptą na sukces?

 

Warciarze pierwsze spotkanie po przerwie zagrają u siebie z Cracovią 30 stycznia. Z tym samym zespołem również w Grodzisku Wlkp. spotkają się 10 dni później w meczu 1/8 finału Pucharu Polski.

 

Po rundzie jesiennej poznaniacy z 13 punktami zajmują 14. miejsce w tabeli.

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie