Utytułowane zespoły pożegnały wykonawcę klubowego hymnu

Piłka nożna
Utytułowane zespoły pożegnały wykonawcę klubowego hymnu
fot. PAP
Liverpool, Celtic FC oraz Borussia Dortmund oddały hołd wykonawcy "You'll Never Walk Alone" Gerry'emu Marsdenowi, który zmarł z powodu problemów z sercem.

Liverpool, Celtic FC oraz Borussia Dortmund, które za klubowy hymn przyjęły piosenkę "You'll Never Walk Alone", wpisami na Twitterze oddały hołd wykonawcy tego utworu Gerry'emu Marsdenowi. 78-letni Brytyjczyk zmarł w niedzielę z powodu problemów z sercem.

Utwór "You'll Never Walk Alone" w wersji Gerry and the Pacemakers - grupy, której Marsden był wokalistą - został wydany w 1963 roku i trafił na pierwsze miejsce brytyjskiej listy przebojów. Była to przeróbka piosenki z musicalu "Carousel" z 1945 roku, ale dopiero wykonanie Marsdena spopularyzowało utwór.

 

Liverpool z czasem uznał go za swój hymn, a tytuł - za swój slogan, który znany jest także pod skrótem YNWA. Również kibice innych drużyn - Celticu, BVB czy St. Pauli - wykonują tę piosenkę przed meczami swoich idoli.

 

ZOBACZ TAKŻE: Chelsea rozbita w pierwszej połowie. Pewna wygrana Manchesteru City w Londynie

 

- Głos Gerry'ego towarzyszył nam w najważniejsze wieczory. Jego hymn jednoczył naszych piłkarzy, sztaby i kibiców na całym świecie, przyczyniając się do powstania czegoś prawdziwie wyjątkowego - napisano na Twitterze Liverpoolu.

 

Celtic FC oraz Borussia Dortmund zapewniły, że słowa "You'll Never Walk Alone" będą zawsze rozbrzmiewać na ich stadionach.

 

- Wszyscy w Celtic FC składają najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom Gerry'ego Marsdena - dodano.

 

Grupa Gerry and the Pacemakers zaczynała karierę w Liverpoolu w tym samym czasie co The Beatles i na początku lat 60. z powodzeniem z nią rywalizowała. Była pierwszym w historii zespołem, którego pierwsze trzy single - "How Do You Do It?", "I Like It" i "You'll Never Walk Alone", wszystkie wydane w 1963 roku - trafiły na pierwsze miejsce brytyjskiej listy przebojów. To osiągnięcie zostało wyrównane dopiero po 20 latach.

PN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie