Fortuna 1 Liga: GKS Bełchatów przystąpi do rundy wiosennej

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: GKS Bełchatów przystąpi do rundy wiosennej
fot. Cyfrasport
GKS Bełchatów wznawia treningi i przystąpi do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi

Mimo problemów organizacyjno-finansowych przystąpienie pierwszej drużyny do rundy wiosennej 1. ligi jest niezagrożone – zapewnił we wtorek GKS Bełchatów. Piłkarze trenera Marcina Węglewskiego przygotowania do drugiej części sezonu rozpoczną w najbliższy poniedziałek.

Klub z Bełchatowa od dłuższego już czasu znajduje się w poważnym kryzysie finansowym i niemal co rundę pojawiają się pytania, czy zespół przystąpi do rozgrywek. Wynika to m.in. z zaległości w wypłatach wobec piłkarzy i sztabu szkoleniowego.

 

Jak jednak zapewnił GKS w opublikowanym we wtorek komunikacie, przystąpienie pierwszej drużyny do rundy wiosennej Fortuna 1. Ligi jest niezagrożone, a celem minimum jest utrzymanie się na tym poziomie rozgrywkowym oraz osiągnięcie kolejny raz dobrego wyniku w klasyfikacji Pro Junior System.

 

 

Poinformowano, że zespół na pierwszym treningu spotka się w poniedziałek i - jak przyznano - do rundy wiosennej przygotowuje się także klub, który w ostatnim czasie przechodził poważne problemy.

 

- Właściciel i zmienione w połowie grudniu ubiegłego roku władze spółki GKS Bełchatów czynią starania, aby przywrócić stabilność klubu oraz jego wiarygodność wobec kibiców, zawodników i trenerów, jak również sponsorów, partnerów i wierzycieli. Po zapoznaniu się z sytuacją organizacyjno-finansową spółki, Rada Nadzorcza ogłosiła w poniedziałek 4 stycznia konkurs na prezesa zarządu GKS Bełchatów -przekazano.

 

Podkreślono, że zgodnie ze złożoną w grudniu przez klub obietnicą rozpoczęła się spłata części zadłużenia wobec zawodników i sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny oraz trenerów grup młodzieżowych.

 

Dodano, że trwają zaawansowane rozmowy z potencjalnymi sponsorami oraz inwestorami. "Determinacja właściciela i władz spółki daje nadzieję, że już w lutym będzie można ogłosić pierwsze efekty rozmów" - zaznaczono.

 

ZOBACZ TAKŻE: Doświadczony Włoch asystentem trenera Legii Warszawa

 

Na stanowisku trenera pozostanie Marcin Węglewski, któremu – jak poinformowano - przedstawiono plan wyprowadzenia klubu z impasu. 42-letni szkoleniowiec ponownie będzie jednak musiał zbudować zespół. Zimą klub opuścili bowiem podstawowi piłkarze, m.in. bramkarz Paweł Lenarcik (Miedź Legnica), obrońca Bartłomiej Eizenchart (Górnik Zabrze), pomocnik Jakub Witek (Wisła Płock), napastnik Przemysław Zdybowicz (Wisła Kraków).

 

- Na pierwszych zajęciach zabraknie kilku zawodników, którzy powrócili z wypożyczeń do macierzystych klubów, ale sztab będzie sukcesywnie uzupełniał kadrę. Już podczas inauguracyjnego treningu zaprezentują się pierwsi kandydaci do gry w zespole +Brunatnych+, a kolejne zgłoszenia spływają na bieżąco - zapewnił GKS.

 

GKS Bełchatów po pierwszej części pierwszoligowych rozgrywek zajmuje 15. miejsce w tabeli. Ma pięć punktów przewagi nad ostatnią pozycją oznaczającą spadek. W pierwszym wiosennym meczu 27 lutego bełchatowianie podejmą Górnik Łęczna.

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze