Polskie starcie w Bischofshofen! Znamy pary KO na ostatni konkurs TCS

Zimowe
Polskie starcie w Bischofshofen! Znamy pary KO na ostatni konkurs TCS
Fot. PAP
Wicelider klasyfikacji generalnej TCS Dawid Kubacki w polsko-polskim pojedynku zmierzy się z Maciejem Kotem.

Znamy pary, w jakich rywalizować będą skoczkowie narciarscy w pierwszej serii środowego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Rywalem lidera klasyfikacji generalnej TCS Kamila Stocha będzie Matthew Soukup. Z kolei wicelider Dawid Kubacki w polsko-polskim pojedynku zmierzy się z Maciejem Kotem.

Pierwsza seria środowego konkursu w Bischofshofen - jak zwykle ma to miejsce w Turnieju Czterech Skoczni - odbędzie się w systemie KO. Już w pierwszej parze dojdzie do niezwykle ciekawej konfrontacji - Andrzej Stękała zmierzy się z Niemcem Karlem Geigerem. Chwilę później Piotr Żyła będzie rywalizował z Thomasem Lacknerem. Klemensowi Murańce przyjdzie walczyć z Japończykiem Yukiyą Sato.

 

W dwudziestej parze dojdzie do polsko-polskiego pojedynku. Maciej Kot o awans do drugiej serii będzie rywalizował z wiceliderem TCS Dawidem Kubackim. Pierwszą serię zakończy pojedynek zwycięzcy wtorkowych kwalifikacji Kamila Stocha z Kanadyjczykiem Matthewem Soukupem.

 

ZOBACZ TAKŻE - Turniej Czterech Skoczni: Kamil Stoch zwycięzcą kwalifikacji w Bischofshofen! Anze Lanisek poza konkursem

 

Po trzech z czterech konkursów TCS Kamil Stoch z 809.9 punktami prowadzi w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni i jest bliski odniesienia zwycięstwa w tym prestiżowym turnieju. Drugi w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni jest Dawid Kubacki, który ma 15,2 punktu mniej. Podczas środowego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen to właśnie dwaj Polacy będą mieli największe szanse na końcowy triumf.

Obaj zwyciężali już w Turnieju Czterech Skoczni - Kamil Stoch w sezonach 2016/17 oraz 2017/18 (wygrywając wszystkie cztery konkursy), a Dawid Kubacki w ubiegłym sezonie.

 

Początek konkursu w Bischofshofen w środę o godzinie 16:45. Już o 15:30 rozpocznie się seria próbna.

 

Pary 1. serii konkursu w Bischofshofen z udziałem Polaków:

 

Andrzej Stękała - Karl Geiger (Niemcy) - 1. para
Piotr Żyła - Thomas Lackner (Austria) - 3. para
Aleksander Zniszczoł - Domen Prevc (Słowenia) - 8. para
Klemens Murańka - Yukiya Sato (Japonia) - 17. para
Dawid Kubacki - Maciej Kot - 20. para
Kamil Stoch - Matthew Soukup (Kanada) - 25. para

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie