Sensacyjny powrót na parkiety PlusLigi? Na celowniku ZAKSY rozgrywający Kawika Shoji

Siatkówka
Sensacyjny powrót na parkiety PlusLigi? Na celowniku ZAKSY rozgrywający Kawika Shoji
fot. Cyfrasport
Na celowniku ZAKSY rozgrywający Kawika Shoji.

Siatkarska karuzela transferowa trwa w najlepsze. Jak donosi jeden z włoskich dziennikarzy, Gian Luca Pasini, ekipa Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pragnie pozyskać klasowego rozgrywającego. Najpierw mowa była o Micah Christensonie, a teraz dołączył do niego kolega z reprezentacji Stanów Zjednoczonych Kawika Shoji. Warto zaznaczyć, że obaj siatkarze są reprezentowani przez tego samego agenta, Lukę Noviego.

W tym roku okno transferowe otworzyło się wyjątkowo szybko, bowiem o "rozbiorach" ZAKSY pisaliśmy już pod koniec listopada. Jednym z siatkarzy, który w przyszłych rozgrywkach najprawdopodobniej niebieskie barwy zmieni na pomarańczowe Jastrzębskiego Węgla, jest Benjamin Toniutti. Mistrzowie Polski chcąc załatać dziurę po klasowym "reżyserze gry", najpierw złożyli ofertę Micahowi Christensonowi, grającemu obecnie we włoskiej Leo Shoes Modena, a teraz w ich kręgu zainteresowań jest Shoji, który występuje w Italii w drużynie Kioene Padova. Obaj Amerykanie są reprezentowani przez tego samego menedżera Noviego.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kawika Shoji (@kshoji7)

 

Zobacz także: Zatorski, Kochanowski, Muzaj. Wielkie plany transferowe Asseco Resovii

 

33-letni rozgrywający przygodę z siatkówką rozpoczął w Outrigger Canoe Volleyball Club, a następnie przeniósł się na Uniwersytet Stanford. Kolejne kroki skierował do Finlandii, a później do Niemiec, gdzie trzykrotnie zdobył mistrzostwo z Berlin Recycling Volleys. Następnie występował w Turcji, później w Rosji, Włoszech, a wreszcie w Polsce. Z Asseco Resovią Rzeszów nie świętował dużych sukcesów. W sezonie 2018/19 uplasował się na siódmym miejscu, a rok później na przedostatnim, trzynastym miejscu. Być może z ZAKSĄ będzie miał okazję powalczyć o wyższe noty w PlusLidze.

 

Z reprezentacją USA zdobył między innymi złoto Ligi Światowej, Puchar Świata, brąz igrzysk olimpijskich i dwa krążki Ligi Narodów.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie