Liga VTB: Minimalna porażka Zastalu Enea BC Zielona Góra w Kazaniu

Marcel Ponitka

Koszykarze Zastalu Enea BC Zielona Góra przegrali w Kazaniu z Uniksem 64:65 (24:18, 15:15, 16:13, 9:19) w 13. występie w Zjednoczonej Lidze VTB. O wygranej gospodarzy zadecydował rzut kapitana Jamara Smitha na siedem sekund przed końcem meczu.

Uniks wygrał dzięki lepszej czwartej kwarcie (19:9) i tym samym zrewanżował się mistrzom Polski za porażkę w Zielonej Górze (86:92).

To jednak Zastal prowadził przez większą część spotkania. W 19. minucie było 39:33, a pod koniec trzeciej kwarty goście mieli nawet 12 pkt przewagi (49:37). Końcówka należała jednak do dobrze broniących gospodarzy.

Koszykarze Zastali mieli tylko 42 procent skuteczności rzutów za dwa punkty i 33 procent za trzy. Przegrali też minimalnie walkę pod tablicami (33:35).

W tabeli ligi VTB prowadzi Zenit Sankt Petersburg (9-1), w którym występuje Mateusz Ponitka, a Zastal (6-7) jest ósmy. Zielonogórzanie kolejny mecz powinni rozegrać 17 stycznia w Mińsku przeciwko jednej z najsłabszych ekip - Cmokom (bilans 1-8).

Uniks Kazań - Zastal Enea BC Zielona Góra 65:64 (18:24, 15:15, 13:16, 19:9)

Zastal Enea: Gabriel Iffe Lundberg 13, Rolands Freimanis 13, Geoffrey Groselle 13, Janis Berzins 8, Kris Richard 5, Blake Reynolds 5, Marcel Ponitka 4, Łukasz Koszarek 3, Filip Put 0