Puchar Ligi Angielskiej: Derby Manchesteru dla "The Citizens"

Manchester City zagra o Puchar Ligi Angielskiej.

Manchester City pokonał w półfinale Carabao Cup Manchester United 2:0. Gole dla "The Citizens" zdobyli John Stones oraz Fernandinho. Piłkarze Pepa Guardioli w finale zmierzą się z Tottenhamem, który wcześniej pokonał Brentford.

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy bramek. Do siatki co prawda trafili Marcus Rashford i Phil Foden, lecz w obu sytuacjach arbiter dopatrywał się pozycji spalonej. W końcówce pierwszej odsłony gry piłkarze Manchesteru United sygnalizowali zagranie ręką Johna Stonesa. Tym razem sędzia nie zdecydował się na użycie gwizdka.

Sześć minut po przerwie na prowadzenie wyszli zawodnicy Guardioli. Stones wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. Był to pierwszy gol angielskiego stopera dla "The Citizens" od 2017 roku.

Po stracie gola "Czerwone Diabły" nie były w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola. Zamiast wyrównania zobaczyliśmy gola na 2:0 dla City. Fernandinho zgarnął wybitą z pola karnego piłkę i strzał po ziemi w róg bramki strzeżonej przez Deana Hendersona.

Więcej goli na Old Trafford nie zobaczyliśmy. Manchester City odniósł zwycięstwo i awansował do finału Pucharu Ligi Angielskiej. O trofeum "Obywatele" powalczą z Tottenhamem, który w pierwszym półfinale pokonał Brentford.

Manchester United - Manchester City 0:2 (0:0)

Bramki: Stones 51, Fernandinho 83