Serie A: Kamil Glik lepszy od Sebastiana Walukiewicza w polskim starciu

Kamil Glik w starciu Nahitanem Nandezem z Cagliari

Piłkarze Benevento pokonali na wyjeździe Cagliari 2:1 w jednym z trzech "polskich" meczów 16. kolejki włoskiej ekstraklasy. W ekipie gości całe spotkanie rozegrał Kamil Glik, a w drużynie gospodarzy - Sebastian Walukiewicz.

Od 20. minuty - po strzale Joao Pedro - prowadzili zawodnicy Cagliari. Ich szczęście nie trwało jednak długo, bo jeszcze przed przerwą dwie bramki zdobyli rywale. W 41. minucie trafił do siatki Marco Sau, a trzy minuty później - Alessandro Tuia.

Gospodarze pojedynek kończyli w uszczuplonym składzie. W 84. minucie Nahitan Nandez zobaczył za faul żółtą kartkę. Po chwili, za wulgarne komentarze pod adresem sędziego, otrzymał czerwoną.

Benevento ma na koncie 21 punktów i zajmuje 10. miejsce w tabeli. Cagliari, które poniosło trzecią porażkę z rzędu, z 14 "oczkami", plasuje się na 15. pozycji.

Hitem 16. kolejki Serie A będzie wieczorny mecz prowadzącego w tabeli AC Milan z broniącym tytułu i piątym w stawce Juventusem Turyn, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny.