Tour de Ski: Kuriozalny uraz Fridy Karlsson. Konice marzeń o triumfie?

Zimowe
Tour de Ski: Kuriozalny uraz Fridy Karlsson. Konice marzeń o triumfie?
fot. PAP/EPA
Frida Karlsson może stracić szansę na końcowy triumf w tegorocznym Tour de Ski

Frida Karlsson, faworytka Tour de Ski, odniosła kontuzję, która może ją wyeliminowywać z walki o zwycięstwo. Szwedzka narciarka podczas podciągania się na drzwiach pokoju hotelowego spadła na podłogę i uderzyła się w kość ogonową. Zaraz po upadku 21-letnia mistrzyni świata narzekała na bóle i drętwienie nogi, a po wtorkowym biegu na 10 km techniką dowolną, w którym zajęła dziewiąte miejsce, na ból kręgosłupa. Zdaniem szwedzkich działaczy, jej start w środę jest bardzo niepewny.

Do feralnego zdarzenia doszło w poniedziałek. Trzecie w klasyfikacji łącznej TdS Karlsson z koleżanką z drużyny i współlokatorką w hotelowym pokoju w Dobiacco Mają Dahlqvist postanowiły potrenować mięśnie ramion podciągając się na drzwiach. Zamiast chwycić się ich głównej części wieszały się na tapicerce, która się urwała i zawodniczki spadły na podłogę.

 

Szef reprezentacji Szwecji Anders Bystroem powiedział dziennikowi "Aftonbladet", że trudno ocenić rozmiar kontuzji, lecz wycofanie biegaczki z dalszych zawodów jest bardzo możliwe.

 

- Musimy myśleć przede wszystkim o nadchodzących mistrzostwach świata, które są ważniejsze. Frida jest młoda i w swojej karierze będzie miała jeszcze wiele startów w TdS - zauważył.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jessica Diggins umacnia się na prowadzeniu w Tour de Ski

 

Wyjaśnił, że sytuacja jest poważna, ponieważ szwedzka federacja narciarska wysyłając drużynę na TdS i chcąc zmniejszyć liczbę osób w ekipie zrezygnowała z... lekarza reprezentacji.

 

- Prowadzi on teraz konsultacje z Fridą przez internet. Nie jest to jednak tak, jakby był na miejscu - zaznaczył Bystroem.

 

Gazeta skontaktowała się z dyrektorem hotelu w Dobiacco, pytając o standardy techniczne obiektu.

 

- Nas nie interesuje, co robią goście hotelowi w swoich pokojach, ale wieszanie się na drzwiach nie jest zwykłym zajęciem. Pokój to nie sala gimnastyczna, tak że biegaczki robiły to na własne ryzyko. Mogły przecież ćwiczyć w naszej siłowni - odpowiedział Andreas Trenker.

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze