Turniej Czterech Skoczni: Nagrody pieniężne i premie. Ile zarobili Polacy?

Zimowe
Turniej Czterech Skoczni: Nagrody pieniężne i premie. Ile zarobili Polacy?
fot. PAP
Kamil Stoch zarobił w TCS prawie 250 tysięcy złotych

6 stycznia w Bischofshofen zakończył się 69. Turniej Czterech Skoczni. Kamil Stoch za zwycięstwo w całym turnieju otrzymał premię w wysokości 20 tysięcy franków szwajcarskich. W trakcie czterech konkursów Polak zarobił około 58 500 franków, czyli prawie 250 tysięcy złotych.

Turniej Czterech Skoczni oprócz wielkiego prestiżu niesie za sobą również duże pieniądze dla najlepszych zawodników cyklu. Mimo tego, że niektórzy skoczkowie zaznaczają, że nagrody są sporo mniejsze od tych przyznawanych podczas Raw Air, to i tak opłaca się walczyć o miejsca na podium i statuetkę Złotego Orła.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni! Deklasacja w Bischofshofen

 

Pieniądze od organizatorów można było otrzymać w trojaki sposób. Czeki na 5000 euro (około 5500 franków szwajcarskich) otrzymali zwycięzcy kwalifikacji do każdego z czterech konkursów. W Oberstdorfie w ten sposób wzbogacił się Philipp Aschenwald, w Ga-Pa Anze Lanisek, a w Innsbrucku Halvor Egner Granerud. 5 stycznia w Bischofshofen nagroda trafiła na konto Kamila Stocha.

 

Inna sprawa to pieniądze za zajęcie konkretnych miejsc w pojedynczych zawodach. Za 1. miejsce w konkursie zwycięzcy dostają 10 000 franków szwajcarskich. Druga lokata premiowana jest 8 tysiącami franków, trzecia 6 tysiącami, czwarta 5 tysiącami, itd. Trzydziesty skoczek każdego konkursu zarabia 100 franków.

 

Najwięcej podczas 69. Turnieju Czterech Skoczni zarobił Kamil Stoch. W Oberstdorfie Polak zajął drugie miejsce, co przełożyło się na 8000 CHF, w Garmisch-Partenkirchen był czwarty (5000 CHF). W Innsbrucku wygrał, co dało mu 10 tysięcy franków. Do tego miał w garści wspomniane 5,5 tysiąca franków (5 tysięcy euro) za wygrane kwalifikacje w Bischofshofen. Łącznie do 5 stycznia zarobił około 28 500 CHF, czyli około 119 000 złotych.

 

W środę 6 stycznia Stoch wzbogacił się o dodatkowe 30 000 franków. Za zwycięstwo w ostatnim konkursie w Bischofshofen otrzymał 10 000 CHF. Do tego doszła specjalna premia za zwycięstwo w całym Turnieju Czterech Skoczni - 20 000 CHF. Zakończył więc turniej z kwotą około 244 tysięcy złotych.

 

Zarobki najlepszych Polaków w TCS:

 

Kamil Stoch - 58 500 CHF (około 244 tysiące złotych)

Dawid Kubacki - 19 200 CHF

Piotr Żyła - 15 600 CHF

Andrzej Stękała 10 700 CHF

 

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze