EBL: PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Plan Legii - zdobyć Stargard drugi raz w sezonie. Właśnie w tym mieście pokonała już Kinga Szczecin

PGE Spójnia Stargard zagra z Legią Warszawa w meczu 21. kolejki Energa Basket Ligi. Oba zespoły 2021 rok rozpoczęły od porażki, ale miały one zupełnie inny wymiar. Spójnia była dużo słabsza od Kinga Szczecin, Legia uległa Zastalowi, ale dopiero po dwóch dogrywkach. Gospodarze mają podwójną motywację. Chcą zrehabilitować się po przegranych derbach Pomorza Zachodniego i zrewanżować Legii za wrześniową porażkę w stolicy. Transmisja meczu PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa w Polsacie Sport Extra.

Stargardzianie przegrali z Kingiem aż 80 do 105, choć grali w roli gościa we własnej hali. Szczecińska jest bowiem przekształcona w szpital polowy. Tego samego dnia swój poprzedni mecz rozgrywała Legia, która mistrzom Polski stawiła zdecydowany opór. Zastal Enea BC Zielona Góra po dwóch dogrywkach wygrał w Warszawie 85:78. Obie drużyny liczą więc na pierwsze w nowym roku zwycięstwo i dla obu czwartkowy mecz ma duże znaczenie. Spójnia rywalizuje bowiem o miejsce w najlepszej ósemce Energa Basket Ligi, Legia ma tylko cztery punkty więcej i też nie zapewniła sobie jeszcze miejsca w play-off.

Gospodarze mają na koncie dziewięć wygranych i dziesięć porażek, ale na własnym parkiecie przegrali trzy z dziewięciu meczów obecnego sezonu. Przed podopiecznymi trenera Wojciecha Kamińskiego trudne zadanie, bo choć halę w Stargardzie trudno nazwać twierdzą, to jej zdobycie wcale nie jest łatwe. Legia ma bilans 13-6, ale aż dziewięć zwycięstw odniosła u siebie, na wyjeździe wygrała cztery z dziewięciu spotkań.

W pierwszym meczu obu drużyn, rozegranym pod koniec września na Bemowie, legioniści zwyciężyli Spójnię 77:73 po niezwykle zaciętej rywalizacji. Trenerem zespołu ze Stargardu był wówczas jeszcze Jacek Winnicki, którego zastąpił na tym stanowisku jego ówczesny asystent, Maciej Raczyński. W tamtym spotkaniu w zespole gości najlepiej zaprezentowali się podkoszowy, Mateusz Kostrzewski, Raymond Cowels oraz Ricky Tarrant. Ten ostatni opuścił już zespół ze Stargardu i przeniósł się do II-ligowego Maccabi Ramat Gan z Izraela. W czwartkowym meczu z Legią nie zagra również Filip Matczak, który musi jeszcze przechodzić rehabilitację po zabiegu, któremu poddał się w grudniu zeszłego roku.

W zespole ze Stargardu pojawiło się dwóch nowych zawodników z USA. Nick Faust, mogący grać na pozycjach 2-3, debiutował w tym zespole na początku grudnia i do tej pory rozegrał sześć spotkań, w których notował średnio 13,2 punktu w ciągu niespełna 24 minut na parkiecie. Drugim jest 32-letni Jerome Dyson, występujący na pozycjach 1-2, który w Spójni zadebiutował w noworocznym meczu z Kingiem (2 punkty i 3 asysty w ciągu 14 minut).

W porównaniu w wrześniowym meczem także w Legii doszło do znaczących zmian. Przede wszystkim w zespole nie ma już Michała Sokołowskiego i Justina Bibbinsa, najskuteczniejszych w pierwszym w tym sezonie starciu z PGE Spójnią. Polak zdobył wtedy 22 punkty, Amerykanin 19.

Transmisja meczu PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa od godziny 17:30 w Polsat Sport Extra.