Energa Basket Liga: Legia Warszawa wygrała z PGE Spójnią

Legia Warszawa kontrolowała wydarzenia w Stargardzie i pokonała PGE Spójnię 79:73 w czwartkowym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był lepszy dla przyjezdnych, którzy po wsadzie Earla Watsona prowadzili 4:0, a po późniejszej trójce Jakuba Karolaka uciekali nawet na osiem punktów. PGE Spójnia odrabiała straty, w czym pomagali Raymond Cowels oraz Mateusz Kostrzewski - po rzucie wolnym tego drugiego zbliżyła się na punkt! Legia odpowiadała serią 10:1, a po 10 minutach prowadziła 26:20. W drugiej kwarcie swoje robił pod koszami Watson, a dzięki trójkom Lestera Medforda przewaga zespołu trenera Wojciecha Kamińskiego wynosiła 12 punktów. Stargardzianie grając bez Tomasza Śniega mieli spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Pierwsza połowa dzięki rzutowi z dystansu Grzegorza Kulki zakończyła się wynikiem 48:36.

Legia trzecią kwartę rozpoczęła od serii 10:0 i po trafieniach Morrisa, Medforda i Karolaka przewaga tej ekipy wzrosła aż do 22 punktów! Nick Faust i Raymond Cowels reagowali pojedynczymi akcjami, ale nie byli w stanie wykonać efektywnej serii. To przyjezdni kontrolowali sytuację na parkiecie, a dzięki rzutowi Grzegorza Kamińskiego po 30 minutach było 67:51. W kolejnej części meczu PGE Spójnia zbliżyła się na 11 punktów po akcji Cowelsa, ale goście na wiele więcej już nie pozwolili. W końcówce ekipa z Warszawy miała co prawda większe problemy ze skutecznością, ale ostatecznie nie miało to ogromnego wpływu na wynik. Legia zwyciężyła 79:73.

Najlepszym graczem gości był Lester Medford z 18 punktami i 3 asystami. Po 17 punktów dla gospodarzy rzucili Nick Faust i Raymond Cowels.

PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa 73:79 (20:26, 16:22, 15:19, 22:12)

PGE Spójnia Stargard: Nick Faust 17, Raymond Cowels III 17, Mateusz Kostrzewski 14, Baylee Steele 12, Jerome Dyson 5, Omari Gudul 5, Szymon Walczak 3, Filip Siewruk 0.

Legia Warszawa: Lester Medford Jr 18, Jamel Morris 15, Jakub Karolak 12, Grzegorz Kulka 8, Earl Watson 8, Nickolas Neal 8, Dariusz Wyka 8, Grzegorz Kamiński 2, Adam Linowski 0, Przemysław Kuźkow 0.