Liga grecka: Karol Świderski z kolejną bramką w sezonie

Karol Świderski zdobył siódmą bramkę w lidze greckiej.

Karol Świderski strzelił gola dla PAOK Saloniki, ale jego zespół przegrał w Atenach z Atromitosem 2:3 w 15. kolejce greckiej ekstraklasy. To siódme trafienie niespełna 24-letniego piłkarza w obecnym sezonie.

Były młodzieżowy reprezentant Polski zdobył bramkę - na 1:0 dla gości - w 22. minucie. Został zmieniony w 78. minucie przez Czecha Michaela Krmencika.

PAOK jeszcze pięć minut przed końcem prowadził 2:1, ale później stracił dwie bramki.

Drużyna Świderskiego z dorobkiem 28 punktów w 14 meczach (ma jeden zaległy) wciąż zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Prowadzi zdecydowanie Olympiakos Pireus - 38 pkt, również jedno spotkanie zaległe.

Natomiast w klasyfikacji strzelców wyraźnym liderem jest reprezentant Maroka Youssef El-Arabi z Olympiakosu - 13 goli.