Plebiscyt PS i Polsatu: Dziennikarze stawiają na Roberta Lewandowskiego

Inne
Plebiscyt PS i Polsatu: Dziennikarze stawiają na Roberta Lewandowskiego
fot. Cyfrasport
Robert Lewandowski

Redakcje nie mają wątpliwości. W 2020 roku najlepszy był Robert Lewandowski.

Zwycięzca Ligi Mistrzów, król strzelców Bundesligi i jej mistrz, triumfator Superpucharu Niemiec, zdobywca nagrody dla najlepszego piłkarza roku FIFA, zwycięzca... naszego wewnętrznego głosowania na najlepszego sportowca świata, które od kilku lat prowadzimy w „Przeglądzie Sportowym” – Robert Lewandowski wygrywa wszystko, co może wygrać. Teraz kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski zwyciężył w tradycyjnym głosowaniu redakcji, które towarzyszy przygotowaniom do finału Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Dwóch króli i królowa? W sobotę finał plebiscytu!"

 

"Lewy" nie zwyciężył wprawdzie jednogłośnie, ale jego przewaga nad Igą Świątek była bardzo duża, bezdyskusyjna. Na 22 redakcje biorące udział w tej zabawie, aż 20 na pierwszym miejscu wskazywało Lewandowskiego. Oczywiście Świątek także ma ugruntowaną pozycję, bo zwyciężczyni ostatniego French Open właściwie także nie schodziła z drugiego stopnia podium – zdarzyło się to tylko w trzech przypadkach. Dwa razy wyprzedziła Lewandowskiego, sama zajmując pierwsze lokaty, natomiast u dziennikarzy z Radiowej Trójki tenisistka miejsca za plecami Roberta Lewandowskiego ustąpiła Bartoszowi Zmarzlikowi. Żużlowy mistrz świata w typach redakcji zajął trzecie miejsce.

 

W ubiegłym roku napastnik reprezentacji i Bayernu także wygrał głosowanie wśród dziennikarzy, ale w głosowaniu kibiców wyprzedził go Bartosz Zmarzlik. Jaki będzie tegoroczny werdykt kibiców? Pierwsza trójka wydaje się niezagrożona, ale czy kibice podzielą zdanie dziennikarzy co do ostatecznej kolejności? Czy możliwie, żeby Robert Lewandowski nie wygrał i przerwana została jego seria zwycięstw?

 

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja o 4. miejsce. Bo, jak widać, na wysokie oceny za swoje dokonania w 2020 roku zasłużyli zarówno triumfator TCS sprzed roku Dawid Kubacki, jak i mistrz świata UFC Jan Błachowicz. Czy kibicom bliższe okażą się sporty walki, czy jednak skoki narciarskie? Redakcje postawiły na przedstawiciela sportów zimowych, a jak uczynią kibice?

 

TAK GŁOSOWAŁY REDAKCJE

 

Oddaj głos na swojego faworyta w w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca 2020 Roku TUTAJ.

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie