PlusLiga: Zwycięstwo Asseco Resovii. Trwa czarna seria MKS Będzin

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów pokonała na wyjeździe MKS Będzin 3:1 w zaległym meczu 9. kolejki PlusLigi. Dla gospodarzy była to dwunasta porażka z rzędu! Dla rzeszowian było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo od 10 października 2020 roku.

MKS Będzin zamyka tabelę PlusLigi, dlatego za faworyta czwartkowego meczu uchodziło Asseco Resovia Rzeszów, które spisuje się w tym sezonie w kratkę. - Musimy wygrać to spotkanie niezależnie od tego, jak ono się potoczy. Tak jak wspomniałem, w każdym meczu powinniśmy wychodzić z podobnym nastawieniem, z szacunkiem do rywala, ale z wiarą w nasz zespół i zwycięstwo. Każdy set to osobna historia i nawet jeśli przydarzy nam się jakiś słabszy moment, to musimy patrzeć do przodu i w kolejnym dać z siebie jeszcze więcej. Jeśli chodzi o zespół z Będzina, to nie możemy myśleć w ten sposób, że skoro gramy z ostatnim zespołem z tabeli, to będzie nam łatwiej o zwycięstwo - mówił Jeffrey Jendryk w rozmowie z serwisem plusliga.pl.

Pierwszy set padł łupem gości, którzy wygrali go do 21. Kolejna partia była bardzoz zacięta. Końcówka należała jednak do gospodarzy. Od stanu 18:17 nie oddali już prowadzenia. Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia siatkarzy MKS Będzin, ale z czasem to rywale przejęli inicjatywę i wypracowali sobie pewną przewagę, którą utrzymali do końca. Czwarta partia to coraz większa przewaga Asseco Resovii Rzeszów. Od początku do końca. Ostatecznie, set zakończył się zwycięstwem do 16. MVP meczu został wybrany Karol Butryn.

MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (21:25, 25:23, 20:25, 16:25)

MKS Będzin: Rafał Faryna, Tomasz Kalembka, Artur Ratajczak, Jose Ademar Santana, Rafał Sobański, Pontes Veloso Thiago - Szymon Gregorowicz (libero) - Bartosz Gawryszewski, Michał Godlewski, Łukasz Makowski, Bartosz Schmidt, Dominik Teklak

Asseco Resovia Rzeszów: Karol Butryn, Klemen Cebulj, Fabian Drzyzga, Jeffrey Jendryk, Nicolas Szerszeń, Timo Tammemaa - Michał Potera (libero) - Rafał Buszek, Bartłomiej Krulicki, Bartosz Mariański