Australian Open: Czołowi tenisiści przejdą kwarantannę w Adelajdzie

Tenis
Australian Open: Czołowi tenisiści przejdą kwarantannę w Adelajdzie
fot. PAP/EPA
M.in. Rafael Nadal i Novak Djoković przejdą przed wielkoszlemowym Australian Open obowiązkową 14-dniową kwarantannę w Adelajdzie.

Czołowi tenisiści, w tym Novak Djokovic, Rafael Nadal, Simona Halep i Ash Barty, przejdą przed wielkoszlemowym Australian Open obowiązkową 14-dniową kwarantannę w Adelajdzie, a nie w Melbourne - poinformowali organizatorzy.

Zawodnicy mają przylatywać do Australii od 15 stycznia. Dyrektor turnieju Craig Tiley poinformował, że zmuszeni zostali do zaangażowania drugiego miasta w obawie przed przekroczeniem dozwolonego przez władze limitu osób przebywających w izolacji na danym terenie.

 

- Skontaktowaliśmy się z władzami stanu Australii Południowej w sprawie możliwości poddania kwarantannie co najmniej 50 osób. Oni nie mają w tym żadnego interesu, żeby się na coś takiego godzić i narażać społeczeństwo na dodatkowe zakażenia. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować w Adelajdzie zawody pokazowe z udziałem najlepszych tenisistów. Mają się one odbyć w dniach 29-30 stycznia - przyznał Tiley.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rusza sezon ATP, Hurkacz walczy na Florydzie

 

W trakcie 14-dniowej kwarantanny każdy zawodnik będzie miał prawo opuścić pokój hotelowy na pięć godzin dziennie. W tym czasie będzie mógł m.in. odbyć trening. Premier Australii Południowej Steven Marshall powiedział, że pokazowe zawody są "dużą wygraną dla całego regionu".

 

Problem z dwutygodniową kwarantanną pojawił się już wcześniej, kiedy właściciele apartamentów Westin Melbourne poskarżyli się, że nikt nie skonsultował z nimi tego odpowiednio wcześniej. Zagrozili też, że skierują sprawę do sądu. - Po konsultacjach między właścicielami Westin Melbourne, obecnymi mieszkańcami hotelu i jednostką zajmującą się kwarantanną w stanie Victoria podjęto decyzję o przeniesieniu zawodników i ich sztabów do innego hotelu - poinformowano niedawno w komunikacie Westin.

 

Koronawirus nie odpuszcza na całym świecie i wpływa m.in. na kalendarz tenisowy. Rywalizacja w Australian Open rozpocznie się z trzytygodniowym opóźnieniem, tj. 8 lutego.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie