Bundesliga: Bayern niespodziewanie przegrał w Mönchengladbach. Robert Lewandowski z 20. bramką w tym sezonie

Robert Lewandowski strzelił gola, ale to nie wystarczyło na drużynę gospodarzy.

Bayern Monachium niespodziewanie przegrał z Borussią Mönchengladbach wynikiem 2:3. Bramkę z rzutu karnego zdobył Robert Lewandowski. Był to jego 20. gol w tym sezonie. Dwa trafienia dla gospodarzy odnotował Jonas Hofmann.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie nie narzucając ogromnego tempa. Mimo to widoczna była przewaga Bayernu, który po kwadransie miał aż 75 proc. posiadania piłki. Borussia musiała się bronić i była zmuszona do przebywania na własnej połowie. Bawarczycy korzystali z gry piłką i czekali na błąd przeciwników. Ten już w 18. minucie popełnił Florian Neuhaus. Pomocnik gospodarzy musnął piłkę ręką we własnym polu karnym, a do piłki ustawionej na wapnie podszedł Robert Lewandowski. Polski snajper nie zwykł marnować takich okazji i pewnie zdobył 20. bramkę w tym sezonie. Dokonał tej sztuki jako pierwszy piłkarz w Europie w sezonie 2020/21.

Apetyt Bayernu wciąż wzrastał. Borussia po raz kolejny straciła piłkę, a okazję do kontry wykorzystał Leon Goretzka. W 26. minucie niemiecki pomocnik posłał potężne uderzenie w kierunku Sommera i pokonał bramkarza. W Mönchengladbach było już 2:0 dla gości.

Borussia musiała ruszyć do ataku. Wysiłki opłaciły się zaledwie dziesięć minut później. Wysoki pressing przyniósł rezultat w 36. minucie spotkania, a piłkę podaną przez Larsa Stindla wykorzystał w sytuacji sam na sam Jonas Hofmann. Gospodarze zdobyli kontaktową bramkę, która przywracała nadzieję na powrót do gry w tym meczu.

Obie drużyny wciąż wymieniały ciosy, ale skuteczny okazał się ten w samej końcówce pierwszej partii. Hofmann balansował na linii spalonego, ale w 44. minucie wykorzystał błąd Niklasa Sule i ponownie znalazł się w sytuacji sam na sam z Manuelem Neuerem. Także tym razem pomocnik pokonał bramkarza. Sędzia miał wątpliwości co do tej sytuacji i poprosił o weryfikację systemem VAR, ale kamera dała mu pewność. Spalonego nie było, a oba zespoły schodziły do szatni z remisem na koncie.

Otwarcie drugiej połowy należało do Borussii. Tym razem na wysokości zadania nie stanął Hofmann, a zawodnik, który sprokurował karnego dla Bayernu - Florian Neuhaus. W 49. minucie młody Niemiec posłał wyśmienity strzał z dystansu, a Neuer musiał wyciągać piłkę z siatki po raz trzeci.

Tym razem to Bayern nie ustawał w wysiłkach. Bawarczycy zaciekle atakowali bramkę gospodarzy, a ci musieli cofnąć aż pod własne pole karne. To jednak nie dało żadnego skutku. Sędzia odgwizdał koniec spotkania, a goście niespodziewanie wracali z Mönchengladbach na tarczy.

Borussia Mönchengladbach - Bayern Monachium 3:2 (2:2)

Bramki: Jonas Hofmann (36, 44), Florian Neuhaus (49) - Robert Lewandowski (18), Leon Goretzka (26)