Coraz więcej Japończyków nie chce igrzysk w Tokio. "Trudno będzie je zorganizować"

Inne
Coraz więcej Japończyków nie chce igrzysk w Tokio. "Trudno będzie je zorganizować"
Fot. PAP
Igrzyska olimpijskie w Tokio, które już raz zostały przełożone, stają pod znakiem zapytania.

Członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Richard Pound zaczął wątpić w to, że przełożone na lato tego roku igrzyska w Tokio się odbędą. Coraz więcej Japończyków jest także przeciwnych tej imprezie. Obawiają się fali zakażenia koronawirusem.

"Nie jestem wcale pewny, że igrzyska odbędą się latem tego roku. Koronawirus niczym słoń stoi w pokoju i nie chce odpuścić" - skomentował były kanadyjski pływak w wywiadzie dla brytyjskiego BBC.

 

W Japonii znowu zarządzono stan wyjątkowy, ponieważ liczba zakażeń nagle zaczęła wzrastać i osiągnęła kolejne rekordowe liczby. Jednak miejscowy rząd oraz MKOl jeszcze raz w czwartek podkreślili, że termin imprezy się nie zmieni, a igrzyska na pewno się odbędą.

 

Wątpi w to jeden z najdłużej urzędujących członków MKOl Pound. "Jeśli nie znajdzie się szybko jakiegoś rozwiązania, może być trudno je zorganizować" - przyznał i dodał, że sportowcy powinni być grupą uprzywilejowaną w obliczu szczepień na Covid-19.

 

ZOBACZ TAKŻE: Szczepionki na koronawirusa uratują IO w Tokio? "Mogłoby się okazać zbawienne"

 

W zorganizowanym ostatnio sondażu jedynie 27 procent społeczeństwa w Japonii opowiedziało się za tym, żeby igrzyska odbyły się w Tokio w tym roku. Jedna trzecia wszystkich obywateli chce by impreza została całkowicie odwołana, a 31 procent sugeruje kolejną zmianę terminu.

 

"Uważam, że bezpieczne zorganizowanie takiej imprezy jest po prostu niemożliwe. Nie wierzę, że uda się opanować w tak krótkim czasie wirusa" - uważa 75-letni Tatsuhiko Akamasu.

 

Igrzyska miały odbyć się w zeszłym roku, ale ze względu na pandemię przeniesiono je na lato 2021. Do ich rozpoczęcia pozostało mniej niż 200 dni. 

MB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie