EBL: Enea Astoria Bydgoszcz pokonała Polski Cukier Toruń

Koszykówka
EBL: Enea Astoria Bydgoszcz pokonała Polski Cukier Toruń
fot. PAP
Corey Sanders i Damian Kulig byli najskuteczniejsi w swoich zespołach podczas piątkowego starcia

Enea Astoria Bydgoszcz pokonała Polski Cukier Toruń 98:92 (26:24, 29:19, 19:30, 24:19) w 21. kolejce rozgrywek Energa Basket Ligi. Wyrównana była tylko pierwsza kwarta tego efektownego spotkania, w pozostałych dominowała jedna ze stron. Najlepszym graczem gospodarzy był Corey Sanders z 25 punktami, dziewięcioma asystami i siedmioma zbiórkami. Po 21 punktów dla gości rzucili Donovan Jackson i Damian Kulig.

Dzięki "trójkom" Michała Chylińskiego i dobrej postawie Adriana Boguckiego pod koszami Enea Astoria osiągnęła w pierwszej kwarcie pięć punktów przewagi. Straty odrabiali Jackson i Obie Trotter, ich akcje dość szybko sprawiły, że ponownie był remis. Ostatecznie po 10 minutach było 26:24 dla gospodarzy.

 

Początek drugiej kwarty był niezwykle zacięty, ale po późniejszych akcjach Pauliusa Dambrauskasa i Tomislava Gabricia Enea Astoria uciekła nawet na dziewięć punktów. Carlton Bragg i Jackson ponownie lekko zmniejszyli straty, ale nie na długo. Po "trójce" Sandersa ekipa trenera Artura Gronka powiększyła jeszcze przewagę i po pierwszej połowie prowadziła 55:43.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legia Warszawa wygrała z PGE Spójnią

 

Na początku trzeciej kwarty torunianie szybko wrócili do gry. Po kolejnych trafieniach Aarona Cela i Jacksona zbliżyli się na trzy punkty. Sytuację starał się opanować Jakub Nizioł, ale to nie wystarczało. Później dzięki rzutowi z dystansu Cela był tylko punkt różnicy. Po 30 minutach gospodarze prowadzili 74:73, co zapowiadało ogromne emocje w kolejnej części meczu.

 

W niej bydgoszczanie cały czas utrzymywali przewagę, w czym pomagały kolejne trafienia Tomislava Gabricia. Polski Cukier starał się być blisko, ale nie zawsze potrafił wykorzystać błędy rywali. W kluczowych momentach skuteczni byli Sanders i Dambrauskas, a Enea Astoria utrzymała prowadzenie do końcowej syreny.

 

Enea Astoria Bydgoszcz - Polski Cukier Toruń 98:92 (26:24, 29:19, 19:30, 24:19)

 

Enea Astoria Bydgoszcz: Corey Jerrod Sanders jr 25, Paulius Dambrauskas 17, Michał Chyliński 14, Tomislav Gabric 13, Adrian Bogucki 12, Jakub Nizioł 9, Michał Krasuski 5, Michał Aleksandrowicz 3.

 

Polski Cukier Toruń: Donovan Jackson 21, Damian Kulig 21, Obie Trotter 14, Bartosz Diduszko 13, Carlton Bragg 9, Aaron Cel 8, Keyshawn Woods 6, Marcin Wieluński 0, Michał Samsonowicz 0.

PLK, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze