Kolarski team Rafała Majki UAE Emirates zaszczepiony na COVID-19

Inne
Kolarski team Rafała Majki UAE Emirates zaszczepiony na COVID-19
fot. PAP
Drużyna UAE Team Emirates, której kolarzem jest od tego sezonu Rafał Majka, została zaszczepiona na COVID-19.

Drużyna UAE Team Emirates, której kolarzem jest od tego sezonu Rafał Majka, została zaszczepiona na COVID-19 - poinformował zespół w komunikacie. Zastrzyk otrzymało łącznie 27 zawodników i 32 członków sztabu.

- Kolarze i sztab zwycięskiego w Tour de France 2020 teamu UAE Team Emirates przyjęli zatwierdzoną przez ministerstwo zdrowia szczepionkę na COVID-19, opracowaną przez Sinopharm CNBG - napisano.

 

Zamieszczono także zdjęcie z siedziby zespołu w Dubaju, na którym pojawiła się większość zawodników zespołu, w tym Majka, oraz plansza z napisem: "Towards a COVID-free world" (Dla świata wolnego od COVID).

 

ZOBACZ TAKŻE: Szymon Sajnok wraca na tor. Były mistrz świata chce startować w Tokio

 

To pierwsza profesjonalna grupa kolarska, którą zaszczepiono. Jej zawodnikami są m.in. triumfator ubiegłorocznej edycji Tour de France Słoweniec Tadej Pogacar oraz Kolumbijczyk Fernando Gaviria - jedna z nielicznych osób na świecie, które na COVID-19 chorowały dwukrotnie.

 

Kolarze UAE Team Emirates zebrali się w Dubaju w czwartek. Przygotowują się tam do kolejnego sezonu, który rozpoczną 21 lutego od udziału w wyścigu UAE Tour.

 

Poprzednia edycja imprezy to jedno z pierwszych ważniejszych wydarzeń sportowych, na które wpłynęła pandemia - z powodu pozytywnych wyników testów na koronawirusa dwóch włoskich zawodników odwołano dwa ostatnie etapy, a wszystkich uczestników poddano kwarantannie.

 

W wyścigu startował także Majka, wówczas w barwach Bora-hansgrohe. W październiku 2020 roku poinformowano o jego transferze do UAE Team Emirates, z którym podpisał dwuletni kontrakt.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie