MŚ piłkarzy ręcznych: Niemiecki bramkarz Wolff skrytykował kolegów

Piłka ręczna
MŚ piłkarzy ręcznych: Niemiecki bramkarz Wolff skrytykował kolegów
Fot. PAP
Andreas Wolff skrytykował kolegów, którzy w obawie przed zakażeniem koronawirusem odmówili gry w mistrzostwach świata w Egipcie.

Bramkarz reprezentacji Niemiec w piłce ręcznej Andreas Wolff skrytykował kolegów, którzy w obawie przed zakażeniem koronawirusem odmówili gry w rozpoczynających się 14 stycznia mistrzostwach świata w Egipcie. - A na mecze Ligi Mistrzów jeździli - skomentował.

Z gry w turnieju zrezygnowali m.in. zawodnicy THW Kiel Hendrik Pekeler, Patrick Wiencek i Steffen Weinhold. Do tej pory byli podstawowymi graczami reprezentacji.

 

- Oczywiście rozumiem, że w dzisiejszych czasach wszyscy boją się o swoje zdrowie. Zwłaszcza dla ojców małych dzieci jest to zawsze trudna sytuacja, by zostawić rodzinę na miesiąc i wyjechać. Ale jakoś wcześniej tym zawodnikom nie przeszkadzało, że jadą na mecze Ligi Mistrzów w regiony, które uchodzą za strefy wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem. Nagle, gdy chodzi o mistrzostwa świata, gdzie reżim sanitarny będzie na najwyższym poziomie, oni się boją zarażenia - powiedział Wolff, na co dzień grający w Łomży Vive Kielce.

 

Jego krytyczne podejście nie przeszkadza kierownictwu niemieckiego związku. - Zawsze chcieliśmy mieć w kadrze zawodników o silnych osobowościach, więc musimy też akceptować ich ostre wypowiedzi - przyznał szef federacji Andreas Michelmann.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ piłkarzy ręcznych: Kibice zapełnią trybuny w 20 procentach

 

Żaden z wymienionych zawodników: Pekeler, Wiencek i Weinhold nie chcieli komentować słów Wolffa. Wcześniej zrezygnowali z gry w kadrze, argumentując to trudną sytuacja epidemiologiczną na świecie. Mówili wprost, że chodzi o ryzyko zakażenia i strach przed zarażeniem swoich bliskich. Ale ich klubowi koledzy Norweg Sander Sagosen, Duńczyk Niklas Landin czy Chorwat Domagoj Duvnjak nie zrezygnowali z udziału w MŚ.

 

- Z mojej perspektywy jest to trochę dziwne, że tylko niemieccy zawodnicy się boją o swoje rodziny - dodał Wolff.

 

Podczas gdy islandzki szkoleniowiec Alfred Gislason nie skrytykował swoich graczy i powiedział, że szanuje ich wybór, bardziej krytycznie podszedł do tego szef niemieckiego związku.

 

ZOBACZ TAKŻE: MŚ piłkarzy ręcznych: Reprezentant Polski zakażony koronawirusem

 

- Jesteśmy chyba najbardziej wrażliwą reprezentacją na świecie. Teraz jednak nie ma sensu na ten temat dyskutować, bo decyzje zapadły i trzeba je zaakceptować - zaznaczył Michelmann.

 

Na igrzyskach w Rio de Janeiro Niemcy zdobyli brązowy medal, a podczas ubiegłorocznych MŚ zajęli czwarte miejsce.

 

Mistrzostwa świata w Egipcie odbędą sie w dniach 14-31 stycznia, z udziałem reprezentacji Polski, która dostała "dziką kartę". Podopieczni Patryka Rombla w pierwszej rundzie MŚ zmierzą się w Kairze kolejno z Tunezją, Hiszpanią i Brazylią. Niemcy zaczną turniej od meczów z Urugwajem, Republiką Zielonego Przylądka i Węgrami. Tytułu będą bronić Duńczycy.

MB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie