Rajd Dakar już bez Adama Tomiczka

Moto
Rajd Dakar już bez Adama Tomiczka
fot. materiały prasowe
Adam Tomiczek wycofał się z Rajdu Dakar.

Zawodnik Orlen Teamu, motocyklista Adam Tomiczek wycofał się z Rajdu Dakar. Polak na piątym etapie doznał kontuzji, i chociaż go ukończył, to nie był w stanie kontynuować rywalizacji.

Tomiczek nie ma szczęścia do Dakaru. W tym roku jechał w nim po raz czwarty i po raz trzeci nie ukończył. W debiucie w 2017 roku w Ameryce Południowej pokonała go choroba wysokościowa, przed rokiem wycofał się po wypadku, w którym mocno się potłukł. Tym razem po dotarciu na biwak skarżył się na ból pleców i kręgosłupa, tracił czucie w prawej nodze. Po badaniach w szpitalu postanowił zrezygnować z dalszej jazdy. Polak w momencie wycofania się zajmował 25. miejsce. 

 

 

Niestety Dakar 2021 kończy się dla mnie przed wcześnie 😞😞 Na 5 etapie miałem uderzenie kompresyjne w kręgosłup w skutek...

Opublikowany przez Adama Tomiczka Czwartek, 7 stycznia 2021

 

ZOBACZ TAKŻE: Rajd Dakar: Równe tempo Jakuba Przygońskiego, Polak wciąż piąty

 

Do mety nie był w stanie dojechać też Jacek Bartoszek, ponieważ na wydmach jego motocykl odmówił posłuszeństwa. Polak został przetransportowany na biwak helikopterem i jeśli uda mu się naprawić usterkę, to będzie kontynuował jazdę poza klasyfikacją w kategorii Dakar Experience.

 

W rywalizacji wciąż pozostaje kolega Tomiczka z Orlen Teamu Maciej Giemza (25. po piątym etapie) i partner Bartoszka w Duust Rally Team Konrad Dąbrowski (40.).

 

Piątkowy, szósty etap Rajdu Dakar, z metą w Ha’il, został ze względów bezpieczeństwa skrócony o 100 kilometrów. Chodzi głównie o to, aby dać więcej czasu na regenerację zawodnikom z dalszych miejsc, którzy w czwartkowy wieczór wciąż jeszcze znajdowali się na trasie. Podjęto decyzję o opóźnieniu wyjazdu kierowców i załóg z biwaku Al Qaisumah o półtorej godziny.

agb, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie