Świetny występ Polaków w treningach przed konkursem w Titisee-Neustadt

Zimowe
Świetny występ Polaków w treningach przed konkursem w Titisee-Neustadt
fot. PAP

Przed nami kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tym razem rywalizacja przeniosła się do Niemiec. W sobotę skoczkowie rozpoczną zmagania w konkursie w Titisee-Neustadt, a dzień wcześniej odbyli treningi. W drugim z nich reprezentanci Polski zdominowali pierwszą piątkę klasyfikacji.

Po znakomitych występach Biało-Czerwonych skoczków w Turnieju Czterech Skoczni przyszedł czas na kolejny etap Pucharu Świata. Polacy odbyli już dwa treningi na niemieckim obiekcie i już w nich zdążyli zdominować pierwszą piątkę konkursu, bowiem znaleźli się w niej: Jakub Wolny, Dawid Kubacki, Kamil Stoch oraz Andrzej Stękała.

 

Z powodu małej liczby uczestników Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) odwołała zaplanowane na piątek kwalifikacje do weekendowych konkursów Pucharu Świata w skokach w Titisee-Neustadt.

 

Zamiast kwalifikacji od godziny 16:15 rozpocznie się prolog.

 

Zobacz także: PŚ w skokach: Kwalifikacje w Titsee-Neustadt odwołane, ale... będą skakać

 

Na liście startowej znalazło się 50 zawodników, więc tylu, ilu zwykle dopuszczonych jest do pierwszej serii konkursowej. Wśród zgłoszonych jest siedmiu Polaków: Jakub Wolny, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch.

Sobotnie zawody w Niemczech rozpoczną się o godzinie 16:00, a niedzielne o 16:30.

NP, PAP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze