Tauron Liga: Radomka przerwała zwycięską serię Grot Budowlanych!

Radomka – Grot Budowlani 3:1.

E.Leclerc Moya Radomka Radom wygrała z Grot Budowlanymi Łódź 3:1 w meczu 15. kolejki Tauron Ligi. Spotkanie drugiej i trzeciej drużyny tabeli ekstraklasy siatkarek nie rozczarowało. Obie ekipy stoczyły zacięty bój, a łodzianki poniosły pierwszą porażkę po serii jedenastu ligowych zwycięstw.

W premierowej partii, po wyrównanym początku (6:6), inicjatywę przejęły łodzianki. Uzyskały przewagę po serii czterech wygranych akcji (7:10), ale gospodynie dotrzymywały kroku rywalkom do stanu 15:16. Dalsza część seta to dominacja Grot Budowlanych, które popisały się serią siedmiu wygranych akcji od wyniku 16:18. Dobrze w polu zagrywki prezentowała się Małgorzata Lisiak, błąd rywalek przyniósł łodziankom piłkę setową, a seta skutecznym atakiem zamknęła Kornelia Moskwa (16:25).

Role odwróciły się w drugiej odsłonie. Tym razem to siatkarki z Radomia miały przewagę (10:7, 16:13). Przyjezdne zdołały odrobić straty po ataku Veroniki Jones-Perry (18:18), ale końcówka należała do podopiecznych trenera Riccardo Marchesiego. Dwa skuteczne ataki, błąd rywalek i blok pozwoliły odskoczyć na 22:18. Piłkę setową wywalczyła Janisa Johnson, a Bruna Honorio Marques ustaliła wynik na 25:21.

Set numer trzy był bardziej wyrównany od poprzednich. Żadna ze stron nie była w stanie wypracować trwałej przewagi (4:4, 11:11, 14:14). W końcówce na trzy oczka odskoczyły łodzianki (18:21), ale gospodynie błyskawicznie zniwelowały tę różnicę. Seta zwieńczyła zacięta gra na przewagi, z której zwycięsko wyszły gospodynie. Atak Honorio Marques i pomyłka Moniki Fedusio przyniosły im decydujące punkty (27:25).

W czwartej odsłonie emocje sięgnęły zenitu. Po asie serwisowym Lisiak było 8:10, ale chwilę później przewagę miały już gospodynie (11:10), które odskoczyły później na cztery oczka (16:12). Przyjezdne odrobiły straty po ataku Jones-Perry (21:21), doprowadzając do zaciętej końcówki. Blok dał radomiankom piłkę meczową (24:23), ale atak Jones-Perry rozpoczął grę na przewagi. W niej atak Janisy Johnson i as serwisowy Katarzyny Skorupy rozstrzygnęły rywalizację na korzyść Radomki (26:24).

Najwięcej punktów: Bruna Honorio Marques (19), Janisa Johnson (17), Andressa Picussa (16), Julia Twardowska (11) – Radomka; Veronica Jones-Perry (38), Monika Fedusio (13) – Grot Budowlani. Aż 38 punktów Jones-Perry (33/67 = 49% skuteczności w ataku, zagrała na +28) nie wystarczyło łodziankom do zwycięstwa. MVP: Andressa Picussa (13/20 = 65% skuteczności w ataku + 1 as serwisowy + 2 punktowe bloki).

Radomka: Janisa Johnson, Andressa Picussa, Bruna Honorio Marques, Julia Twardowska, Justyna Łukasik, Katarzyna Skorupa – Agata Witkowska (libero) oraz Renata Biała, Izabela Bałucka, Paulina Zaborowska. Trener: Riccardo Marchesi.
Budowlani: Monika Fedusio, Małgorzata Lisiak, Veronica Jones-Perry, Zuzanna Górecka, Kornelia Moskwa, Julia Nowicka – Maria Stenzel (libero) oraz Paulina Damaske, Justyna Kędziora, Anna Lewandowska. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Wyniki 15. kolejki Tauron Ligi:

2020-10-14: DPD Legionovia Legionowo – Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (28:26, 19:25, 16:25, 18:25)
2021-01-08: E.Leclerc Moya Radomka Radom – Grot Budowlani Łódź 3:1 (16:25, 25:21, 27:25, 26:24)
2021-01-08: BKS Bostik Bielsko-Biała – Grupa Azoty Chemik Police (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-01-10: Energa MKS Kalisz – Joker Świecie (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-01-11: Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2021-01-11: Enea PTPS Piła – #VolleyWrocław (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).