EBL: Ambitna Polpharma Starogard Gdański uległa WKS Śląskowi Wrocław

Koszykarze polpharmy przekonali się, że ambicja to za mało, by pokonać WKS Śląsk

Polpharma Starogard Gdański przegrała z WKS Śląskiem Wrocław 87:103 (21:26, 26:26, 25:26, 15:25) w sobotnim meczu Energa Basket Ligi. Przez większość meczu gospodarze ambitnie walczyli, ale to nie wystarczyło do pokonania czołowej drużyny rozgrywek. Najlepszym graczem gości był Elijah Stewart z 30 punktami, pięcioma zbiórkami i dwoma blokami. 22 punkty dla Polpharmy rzucił Trevon Allen.

Starogardzianie całkiem nieźle rozpoczęli to spotkanie, a po trafieniach Joe Furstingera i Jamesa Washingtona było 8:4. Dość długo udawało im się nawet utrzymywać przewagę, ale rywale zdołali odrobić straty, a po "trójce" Stewarta wyszli na prowadzenie. Ostatecznie po 10 minutach i rzutach wolnych Ivana Ramljaka to WKS Śląsk prowadził 26:21.

W drugiej kwarcie wrocławianie uciekali nawet na 14 punktów po trafieniach Bena McCauleya i Kyle’a Gibsona. Polpharma ciągle goniła wynik, po rzutach wolnych Sebastiana Kowalczyka zbliżyła się nawet na dwa punkty. Pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 52:47 dla przyjezdnych.

W trzeciej kwarcie gospodarze znowu zbliżali się na zaledwie dwa punkty, ale ekipa trenera Olivera Vidina po akcji Ramljaka szybko uciekła nawet na dziewięć. Reagował na to trudnymi rzutami Allen, ale Aleksander Dziewa był nie do zatrzymania pod koszami. Swoje robił też Stewart i nawet mimo tego, że Polpharma pokazywała ogromną ambicję, to wrocławianie po 30 minutach prowadzili 78:72.

W kolejnej części meczu WKS Śląsk przede wszystkim kontrolował wydarzenia na parkiecie. Dwoił i troił się jednak Allen, a po jego kolejnych punktach Polpharma ponownie zbliżyła się na dwa punkty. Na więcej rywale już nie pozwolili, a wkrótce po "trójce" Gibsona różnica wynosiła już 12 punktów.

Polpharma Starogard Gd. - Śląsk Wrocław 87:103 (21:26, 26:26, 25:26, 15:25)

Polpharma Starogard Gd.: Trevon Allen 22, Grzegorz Surmacz 20, Joe Furstinger 14, Steven Haney 14, James Washington 8, Sebastian Kowalczyk 7, Mateusz Itrich 2, Radosław Chorab 0.

Śląsk Wrocław: Elijah Stewart 30, Kyle Gibson 18, Ivan Ramljak 15, Aleksander Dziewa 14, Strahinja Jovanovic 12, Ben McCauley 6, Szymon Tomczak 6, Michał Gabiński 2, Mateusz Szlachetka 0.