EBL: Wysokie zwycięstwo Arged BMSlam Stali nad Treflem Sopot

Arged BMSlam Stal rozłożyła Trefla Sopot na łopatki

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. pewnie pokonał Trefla Sopot Trefl Sopot 95:73 (30:13, 22:14, 23:23, 20:23) w sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi. Najlepszym graczem gospodarzy był Josip Sobin z 18 punktami i ośmioma zbiórkami. W ekipie gości wyróżniał się Nuni Omot, który zdobył 17 punktów.

Początek spotkania należał zdecydowanie do gospodarzy. Świetnie prezentował się Armani Moore, a po trafieniu Jakuba Garbacza było już nawet 11:2. Arged BMSlam Stal była nie do zatrzymania w ofensywie, po "trójce" Taureana Greena przewaga wzrosła do 16 punktów, a to nie był koniec. Starali się na to odpowiadać Karol Gruszecki i Michał Kolenda, ale po 10 minutach było 30:13.

Green utrzymywał dobrą formę strzelecką w drugiej kwarcie, a ciągle dobrze radził sobie Moore. Po kolejnej akcji Sobina różnica wynosiła aż 23 punkty. Trefl ciągle nie mógł utrzymać tak wysokiego tempa w ataku rywali. Nawet dwie "trójki" Dariousa Motena nie zmieniały tej sytuacji. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 52:27.

Od początku drugiej kwarty bardzo dobrze prezentował się Dominik Olejniczak, ale to wystarczało jedynie do nawiązania rywalizacji, a nie do odrabiania strat. Zespół trenera Igora Milicicia wykorzystywał skuteczność Sobina i Garbacza, dzięki czemu utrzymywał bezpieczną przewagę. Po 30 minutach było 75:50.

Kolejna część meczu już niczego nie mogła zmienić. Swoje szanse wykorzystywał Szymon Ryżek, a ostrowianie całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - Trefl Sopot 95:73 (30:13, 22:14, 23:23, 20:23)

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.: Josip Sobin 18, Chris Smith 17, Jakub Garbacz 15, Taurean Green 14, Armani Moore 11, Jarosław Mokros 7, Szymon Ryżek 6, Carl Lindbom 5, Shawn King 2, Łukasz Wojciechowski 0.

Trefl Sopot: Nuni Omot 17, Darious Moten 16, Dominik Olejniczak 11, Karol Gruszecki 8, Michał Kolenda 7, Paweł Leończyk 4, Łukasz Kolenda 3, Tyson Jay Haws 3, Daniel Ziółkowski 2, Witalij Kowalenko 2, Martynas Paliukenas 0.