Justyna Kowalczyk-Tekieli z Superczempionem!

Inne
Justyna Kowalczyk-Tekieli z Superczempionem!
fot. Cyfrasport
Justyna Kowalczyk otrzymała Superczempiona

Justyna Kowalczyk-Tekieli w trakcie Gali Mistrzów Sportu 2020 otrzymała kolejne wyróżnienie w swojej karierze. Tym razem chodzi o statuetkę Superczempiona.

W czasie zawodowej kariery łamała wiele barier i pisała mnóstwo pięknych historii. Tak samo było z Plebiscytem, bo nikt nie wygrał tego konkursu więcej razy niż ona. Mowa jednak o sportowcu wybitnym. Kobiecie, która wraz z trenerem Aleksandrem Wierietielnym i resztą sztabu postawiła kobiece biegi narciarskie na głowie. Sama stawiała czoła norweskiej potędze w tym sporcie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piotr Sierzputowski został trenerem roku!

 

Kowalczyk sprawiła też, że Polacy zaczęli oglądać pasjami ten sport, przyciągała przed telewizory miliony ludzi i dzięki katorżniczej pracy osiągała niezwykłe sukcesy. To one połączone z bezkompromisową postawą sprawiły, że zdobyła serca kibiców. Dwa razy została mistrzynią olimpijską, sięgnęła też po dwa złota mistrzostw świata i cztery Kryształowe Kule. Zresztą listę sukcesów biegaczki z Kasiny Wielkiej można rozwijać jeszcze bardzo długo. Sama z kolei podkreślała, że co najmniej tak samo cieszy ją kolejny fakt – Polacy, którzy sami coraz chętniej zaczęli zakładać biegówki, czy jak mówiła Justyna "nartki".

 

Więcej o Justynie Kowalczyk-Tekieli można przeczytać na stronie Przeglądu Sportowego.

MC, Polsat Sport, Przegląd Sportowy

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze