Kamil Stoch najlepszy w Titisee-Neustadt! Dogonił Adama Małysza

Zimowe
Kamil Stoch najlepszy w Titisee-Neustadt! Dogonił Adama Małysza
fot. PAP
Kamil Stoch w locie.

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w Titisee-Neustadt! Odniósł tym samym 39. zwycięstwo w karierze i wyrównał wyczyn Adama Małysza.

Po pierwszej serii aż czterech Polaków znalazło się w czołowej piątce. Prowadził Dawid Kubacki, drugi był Kamil Stoch, czwarty Piotr Żyła, a piąty Andrzej Stękała. Reprezentantów Biało-Czerwonych rozdzielił trzeci po pierwszej serii Halvor Egner Granerud. Dziesiątkę zamykał kolejny z Polaków - Jakub Wolny. 

Oprócz Polaków i Graneruda, w czołowej dziesiątce po pierwszej serii znaleźli się Markus Eisenbichler, Robert Johansson, Stefan Kraft i Antti Aalto. Konkurs rozgrywany był w trudnych warunkach, przy zmiennym wietrze, który powodował, że rywalizację trzeba było kilka razy przerywać.

ZOBACZ TAKŻE: "Było drobne piwko". Małysz zdradził, kto cieszył się z tego najbardziej

 

W drugiej serii gier jako pierwszy z czołowej dziesiątki skakał Wolny, który poszybował na odległość 133 metrów. Stękała, kolejny z Polaków, skoczył niewiele dalej od kolegi z reprezentacji, bo 134 metry. Zajmujący po pierwszej serii czwarte miejsce Żyła w drugim skoku poszybował na 139,5 metra i został liderem, jednak po chwili wyprzedził go Granerud.

 

Granerud nie nacieszył się jednak zbyt długo z faktu bycia liderem, gdyż przeskoczył go Stoch. 33-latek w kapitalnym stylu skoczył aż 144 metrów i wyprzedził Norwega. 

 

ZOBACZ TAKŻE: "Złoty Orzeł" zmienił właściciela. Wcześniej trafił na aukcję

 

Swój drugi skok zepsuł liderujący po pierwszej serii Kubacki, który skoczył 128 metrów i zajął siódmą lokatę.

 

Wyniki Polaków w Titisee-Neustadt:

1. Kamil Stoch
3. Piotr Żyła
5. Andrzej Stękała
7. Dawid Kubacki
11. Jakub Wolny
28. Paweł Wąsek

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie