ME i PŚ w saneczkarstwie: Felix Loch po raz trzeci mistrzem Europy

Kolekcja tytułów, medali i trofeów Felixa Locha jest imponująca. A on nie ma dość

Niemiec Felix Loch po raz trzeci został mistrzem Europy w saneczkarstwie. W sobotę zwyciężył na torze w łotewskiej Siguldzie, a mistrzostwa połączone były z zawodami Pucharu Świata. Mateusz Sochowicz zajął w nich 20. miejsce. W mistrzostwach kontynentu był 17., bo trzej lepsi od Polaka Amerykanie nie byli w nich klasyfikowani. Kacper Tarnawski odpadł w kwalifikacjach.

Loch powiększył w sobotę i tak wyjątkowo bogatą kolekcję trofeów. Niemiec ma w niej m.in. trzy złote medale igrzysk olimpijskich z Vancouver i Soczi. Na tych drugich wygrał zarówno w jedynce, jak i w sztafecie. Na mistrzostwach świata, zaliczając starty indywidualne i drużynowe, trzynastokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium, trzy razy był drugi i raz trzeci. Sześć razy zdobył Puchar Świata, po dwa razy był w nim drugi i trzeci.

W sobotę złoty medal mistrzostw Europy w jedynce Loch wywalczył po raz trzeci. Poprzednio zwyciężał w 2013 i 2016 roku. Trzy razy triumfował też w drużynie, a w dorobku ma też dwa srebra i dwa brązy.

Drugie miejsce na ME w Siguldzie zajął Johannes Ludwig, który stracił do rodaka 0,220 s. Trzeci był broniący tytułu Włoch Dominik Fischnaller, wolniejszy o o 0,287 s.

W sobotę odbędzie się jeszcze rywalizacja dwójek. Na liście startowej są Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski oraz Jakub Karaś i Mateusz Karaś.