MŚ piłkarzy ręcznych: Jednak bez kibiców? Pismo kapitanów drużyn do IHF

Piłka ręczna
MŚ piłkarzy ręcznych: Jednak bez kibiców? Pismo kapitanów drużyn do IHF
fot. PAP/EPA
Organizatorzy MŚ pozwolili zapełnić 20 procent trybun. Szczypiorniści protestują

Piłkarze ręczni wystosowali pismo do władz federacji (IHF) z prośbą o zamknięcie dla kibiców trybun w trakcie meczów mistrzostw globu, które 13 stycznia rozpoczną się w Egipcie. W niedzielę ma zapaść ostateczna decyzja. Zawodnicy boją się zakażenia koronawirusem.

Przedstawiciele IHF spotkają się w niedzielę z władzami Egiptu. Jak podała gazeta "Frankfurter Allgemeine Zeitung", chodzi głównie o sprzeciw europejskich federacji.

 

- To prawda. Pismo zostało podpisane przez wszystkich kapitanów europejskich drużyn i skierowane zostało do prezydenta światowego związku Hassana Moustafy. Zależy nam na tym, by na trybunach nie zasiadali kibice. Boimy się o nasze zdrowie i możliwe zakażenie koronawirusem - przyznał niemiecki bramkarz Johannes Bitter.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bramkarz Łomży Vive Kielce skrytykował kolegów z reprezentacji Niemiec

 

Organizatorzy dopuścili na razie możliwość zajęcia 20 procent miejsc na trybunach, ale i to wydaje się zawodnikom za dużo.

 

- Szanujemy zdanie zawodników i rozumiemy ich obawy, dlatego postanowiliśmy porozmawiać na ten temat z miejscowymi władzami - przekazano w komunikacie IHF.

 

Mistrzostwa świata w Egipcie odbędą się w dniach 13-31 stycznia, z udziałem reprezentacji Polski, która dostała "dziką kartę". Zespół trenera Patryka Rombla w pierwszej rundzie zmierzy się w Kairze kolejno z Tunezją (15.01), Hiszpanią (17.01) i Brazylią (19.01). Tytułu będą bronić Duńczycy.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie