Piotr Sierzputowski trenerem roku 86. Plebiscytu Przeglądu Sportowego

Tenis
Piotr Sierzputowski trenerem roku 86. Plebiscytu Przeglądu Sportowego
fot. PAP
Piotr Sierzputowski trenerem roku 86. Plebiscytu Przeglądu Sportowego.

Piotr Sierzputowski został wybrany trenerem roku 86. Plebiscytu Przeglądu Sportowego. Szkoleniowiec Igi Świątek odebrał statuetkę podczas Gali Mistrzów Sportu.

Sierzputowski jest trenerem Igi Świątek, która w 2020 roku sięgnęła po triumf w French Open. 28-latek poprowadził tym samym młodą tenisistkę do największego sukcesu w historii polskiego tenisa.

 

Można powiedzieć, że dobrali się idealnie. Iga – umysł ścisły. Piotr – człowiek, który ze względu na pracę ojca w korporacjach od zawsze interesował się ekonomią. W ich zespole, który z czasem poszerzał się o kolejnych specjalistów, na świat patrzy się szerzej niż wyłącznie przez pryzmat rakiety. Nie od dziś. Właściwie od momentu, gdy cztery lata temu ta cała machina ruszyła.

ZOBACZ TAKŻE: Ile zarobiła Iga Świątek? Gigantyczna kasa za wygranie French Open

 

Wspólnie wspinali się na kolejne szczeble drabiny. Były starty juniorskie z wielkoszlemowymi sukcesami w Paryżu (w deblu) i Londynie (w singlu). Pojawiły się dalekie wyjazdy, gdy na miesiąc czy dwa znikało się z domu i leciało tysiące kilometrów do Stanów czy Australii. Polować na pierwsze zawodowe punkty. Nadeszła żmudna, pełna wyzwań praca w tourze. Poznawanie dwóch żywiołów: czystej sportowej rywalizacji, ale także show, pieniędzy i różnego rodzaju zobowiązań. I w październiku pod wieżą Eiffla doszło do eksplozji. 19-latka z Raszyna we wspaniałym stylu wygrała French Open, w siedmiu meczach tracąc zaledwie 28 gemów.

 

Więcej o Piotrze Sierzputowskim można przeczytać na stronie Przeglądu Sportowego.

BS, Polsat Sport, Przegląd Sportowy
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie