Rekordowe kwoty w siatkarskiej Lidze Mistrzów! Jest o co walczyć

Siatkówka
Rekordowe kwoty w siatkarskiej Lidze Mistrzów! Jest o co walczyć
fot. Cyfrasport
Rekordowe nagrody w siatkarskiej Lidze Mistrzów.

Ogólna pula nagród w elitarnej edycji siatkówki Ligi Mistrzów w 2021 r. wyniesie rekordowe 4,8 mln euro. Zarząd CEV zgodził się na tak wielką inwestycję na rzecz wsparcia klubów, nagrodzenia ich wysiłków, a także, by pomóc w realizacji flagowych rozgrywek w klubowej siatkówce nawet w czasach pandemii koronawirusa. Co więcej, CEV będzie nadal promować pełną równość, dlatego taką samą pulę przekaże zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Ostateczni zwycięzcy tegorocznej Ligi Mistrzów CEV wrócą do domu z czekiem o wartości 500 000 euro, co również jest rekordem wszechczasów w konkursie. Zdobywcy drugiego miejsca otrzymają 250 000 euro, a ci, którzy dostaną się do półfinału, ale nie przejdą dalej, dostaną po 125 000 euro.

 

Wiosną 2020 roku, zaraz po wybuchu pandemii koronawirusa, która spowodowała odwołanie wielu międzynarodowych imprez siatkarskich, CEV zareagował szybko, przydzielając ponad 80% przewidywanej nagrody pieniężnej zespołom rywalizującym w Lidze Mistrzów, CEV Cup i Challenge Cup. Było to częścią bezprecedensowego planu naprawy europejskiej piłki siatkowej w wysokości 11,5 miliona euro, ogłoszonego przez Federację w odpowiedzi na globalny kryzys zdrowotny.

 

Zobacz także: Podsumowanie 2020: Siatkówka mężczyzn

 

Edycja Champions League 2021 rozpoczęła się pod koniec września ubiegłego roku. PlusLiga ma czterech przedstawicieli w fazie grupowej tych prestiżowych rozgrywek. Przez eliminacje przebił się do niej Jastrzębski Węgiel, ale następnie z powodu zakażeń koronawirusem nie przystąpił do rywalizacji w Berlinie.

 

Z kolei Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowała się najlepiej w pierwszym turnieju i wyraźnie prowadzi w grupie A. Prócz zwycięzców pięciu grup do ćwierćfinałów dostaną się także trzy drużyny z najlepszym wynikiem z drugich miejsc. PGE Skra Bełchatów i VERVA Warszawa ORLEN Paliwa są właśnie wiceliderami w swoich grupach.

 

Rewanże odbędą się od 26 do 28 stycznia w Bełchatowie z udziałem Skry oraz ZAKSY. Warszawska drużyna od 9 do 11 lutego zagra w Modenie, natomiast siatkarze z Jastrzębia-Zdroju w tym samym czasie w Kazaniu.

NP, Polsat Sport, CEV
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie