Zwycięstwo Milanu z Torino. Powrót po kontuzji Zlatana Ibrahimovica

Zlatan Ibrahimović wrócił po kontuzji w meczu z Torino

Lider AC Milan pokonał u siebie Torino 2:0 w sobotnim meczu 17. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. W ekipie gości od 46. minuty wystąpił Karol Linetty. Jednym z wydarzeń wieczoru był powrót po kontuzji Zlatana Ibrahimovica - słynny Szwed nie grał od 22 listopada.

Mediolańczycy w minioną środę przegrali pierwszy od 8 marca 2020 roku mecz ligowy - 1:3 z Juventusem Turyn - ale w sobotnim starciu z inną ekipą z tego miasta okazali się wyraźnie lepsi.

Losy rywalizacji z Torino rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. W 25. minucie bramkę dla Milanu zdobył Portugalczyk Rafael Leao, a w 36. minucie rzut karny wykorzystał Iworyjczyk Franck Kessie. W końcówce spotkania na boisku pojawił się Ibrahimovic.

39-letni Szwed, który strzelił dziesięć goli w tym sezonie (w zaledwie sześciu meczach), doznał kontuzji uda 22 listopada, pod koniec spotkania z Napoli. W grudniu nowy uraz, tym razem łydki, opóźnił jego powrót do gry.

Milan prowadzi w tabeli z dorobkiem 40 punktów. O cztery mniej ma jego lokalny rywal Inter, który w niedzielę zmierzy się w stolicy Włoch z trzecią w tabeli Romą - 33 pkt. Piąty Juventus (30 pkt i jeden mecz zaległy) zagra z szóstym Sassuolo.

Na otwarcie 17. kolejki Benevento, z Kamilem Glikiem w składzie, przegrało u siebie z czwartą obecnie i coraz lepiej spisującą się Atalantą Bergamo 1:4.