Alpejski PŚ: Lara Gut-Behrami wygrała supergigant w St. Anton

Lara Gut-Behrami wygrała supergigant w St. Anton.

Szwajcarka Lara Gut-Behrami wygrała w austriackim St. Anton supergigant alpejskiego Pucharu Świata. Wyprzedziła o 0,16 s Włoszkę Martę Bassino i o 0,20 swoją rodaczkę Corinne Suter. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 27. miejsce.

29-letnia Gut-Behrami odniosła 27. pucharowe zwycięstwo, w tym 13. w supergigancie. Poprzednio w tej konkurencji była najlepsza prawie dwa lata temu w Cortinie d'Ampezzo. Poza tym ma na koncie m.in. dziewięć triumfów w zjeździe.

Na szóstej pozycji uplasowała się Czeszka Ester Ledecka, złota medalistka igrzysk w Pjongczangu w supergigancie. Straciła do Gut-Behrami 1,33.

Na liście startowej były 54 zawodniczki, a rywalizację ukończyły 34. Gąsienica-Daniel zajęła 27. lokatę, ex aequo z Włoszką Robertą Melesi. Obydwie miały czas gorszy o 3,27 od zwyciężczyni.

Polka po raz 10. w karierze zdobyła punkty PŚ, ale pierwszy raz w konkurencji szybkościowej. W tym sezonie najwyżej, na dziewiątym miejscu, była w slalomie równoległym w Lech/Zuers pod koniec listopada.

Niedzielnych zawodów w St. Anton nie ukończyła m.in. Włoszka Sofia Goggia, która poprzedniego dnia triumfowała w zjeździe.

Liderka klasyfikacji generalnej PŚ Słowaczka Petra Vlhova zajęła 19. miejsce.