Co motywuje Kamila Stocha? Tajemnicę wyjaśnił... trener Norwegów

Zimowe
Co motywuje Kamila Stocha? Tajemnicę wyjaśnił... trener Norwegów
fot. PAP
Kamil Stoch ma już 33 lata, jednak wciąż zachwyca formą

Kamil Stoch to absolutna czołówka w skokach narciarskich. Chociaż ma już 33 lata, to wciąż nie brakuje mu motywacji. Co sprawia, że tak się dzieje? Ten temat pojawił się w magazynie "Polskie Skocznie".

Stoch to jeden z najbardziej utytułowanych skoczków w historii. Wygrał absolutnie wszystko. W dorobku ma między innymi medale igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, mistrzostw świata w lotach, Kryształowe Kule czy triumfy w Turnieju Czterech Skoczni. Mimo tego wciąż ciężko trenuje, by powiększyć swoją kolekcję.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Stoch kontra Adam Małysz. Kto lepszy?

 

Skąd u Stocha bierze się motywacja? Wielu wybitnych skoczków w jego wieku było na sportowej emeryturze bądź szykowało się do niej. Tymczasem u Polaka wciąż widać olbrzymią chęć skakania na najwyższym poziomie.

 

- Kamil Stoch wygrał już wszystko i w tym roku skończy 34 lata, więc potrzebuje przede wszystkim motywacji, by chcieć utrzymywać najwyższy poziom. Całkiem niedawno skoczkowie w tym wieku albo byli na emeryturze, albo o tym głośno myśleli. W ostatnim czasie rozmawiałem kilka razy z Kamilem. On sam mówił, że na razie motywacja jest u niego na absolutnie najwyższym poziomie - stwierdził zastępca redaktora naczelnego "Przeglądu Sportowego" Kamil Wolnicki w magazynie "Polskie Skocznie".

 

- Rozmawiałem z trenerem reprezentacji Norwegii Alexandrem Stoecklem. W pewnym momencie stwierdził, że wydaje mu się, iż Stochowi nie chodzi o wygrywanie, medale i puchary. To jest raczej coś na zasadzie obsesji samodoskonalenia się i chęci ciągłego poprawiania czegoś. Powiedziałem to Kamilowi... Stwierdził, że coś w tym jest - dodał Wolnicki.

 

W sobotę Stoch wygrał w Titisee-Neustadt. Było to jego 39. zwycięstwo w konkursach Pucharu Świata, dzięki czemu zrównał się pod tym względem z Adamem Małyszem. W przyszłym tygodniu w Zakopanem będzie miał okazję pobić osiągnięcie legendarnego polskiego skoczka.

 

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze