Dlaczego Stoch znalazł się wyżej od Kubackiego w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca? Eksperci wyjaśniają

Zimowe
Dlaczego Stoch znalazł się wyżej od Kubackiego w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca? Eksperci wyjaśniają
Fot. PAP
Kamil Stoch i Dawid Kubacki zostali wyróżnieni w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski.

W najlepszej dziesiątce 86. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku znalazło się dwóch skoczków. - Sam Kamil Stoch o tym powiedział, że na trzecim miejscu powinien znaleźć się Dawid Kubacki, który obiektywnie miał lepszy sezon - powiedział w programie "Polskie Skocznie" Janusz Pindera.

Przypomnijmy, że w 86. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku Dawid Kubacki zajął dziesiąte miejsce, z kolei Kamil Stoch uplasował się na trzeciej lokacie. Zdaniem Pindery, wyniki głosowania nie odzwierciedlają tego, który z nich był lepszy w zeszłym roku. 

 

- Musimy pamiętać też o tym, że to jest w dużej mierze plebiscyt popularności. Kamil Stoch bardzo mocno wrósł w ten pejzaż zimowych sportów. Obiektywnie Kubacki miniony sezon miał trochę lepszy - podkreślił dziennikarz sportowy. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Adam Małysz podsumował niedzielny konkurs. Pochwalił jednego skoczka

 

Z kolei Kamil Wolnicki zwrócił uwagę na fakt, że kluczową rolę w tego typu głosowaniach odgrywają emocje kibiców w danym momencie. 

 

- Plebiscyt to jest zabawa, która ma polegać na emocjach. Kalendarz jest tak skonstruowany, że w przypadku skoków narciarskich i biegów narciarskich ta kumulacja emocji przychodzi właśnie w okolicach plebiscytu. Tak po prostu jest i pewnie tak będzie - tłumaczył zastępca redaktora naczelnego "Przeglądu Sportowego". 

 

Całość w poniższym materiale wideo. 

 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie