Dominika Cibulkova zaszczepiona na COVID-19 poza kolejnością! Była tenisistka wydała oświadczenie

Tenis
Dominika Cibulkova zaszczepiona na COVID-19 poza kolejnością! Była tenisistka wydała oświadczenie
fot. PAP
Dominika Cibulkova

Była tenisistka Dominika Cibulkova wywołała falę oburzenia na Słowacji. Okazało się, że zarówno ona, jak i jej mąż Michal Navara zaszczepili się na COVID-19 poza kolejnością. W tej sytuacji 31-latka wydała oświadczenie, w którym wytłumaczyła, jak doszło do tej sytuacji.

Słowacy rozpoczęli szczepienia przeciwko COVID-19 26 grudnia. Akcja prowadzona jest w czterech falach. Pierwsza dotyczy m.in. medyków i służb mundurowych. Tymczasem dziennikarze "Dennik N" poinformowali, że w jednym ze szpitali w Bratysławie zaszczepieni zostali Cibulkova i jej mąż. Na listę wpisał ich jeden z pracowników, który został już odsunięty od całej akcji szczepień.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polska tenisistka zakażona koronawirusem. Nie zagra w kwalifikacjach do Australian Open

 

Cibulkova została skrytykowano za to, co się stało. W tej sytuacji była tenisistka zabrała głos, wydając oświadczenie. "Bardzo mi przykro, że wprowadzono mnie w błąd, gdy towarzysząc bliskiej osobie w szpitalu, zapytałam tylko, kiedy będzie nasza kolej na szczepienie. Gdybym tylko wiedziała, że popełniam błąd, to nie skorzystałabym z okazji. Bardzo przepraszam za całą sytuację w odniesieniu do wszystkich ludzi, którzy czekają na szczepionkę. (...) Byłabym bardzo szczęśliwa, gdybym mogła pomóc w każdy sposób w kampanii promującej szczepienia" - napisała.

 

Cibulkova grała zawodowo w tenisa w latach 2004-2019. W trakcie kariery wygrała osiem turniejów. Najwyżej w rankingu WTA była na czwartym miejscu (marzec 2017).

 

Je mi veľmi ľúto, že som sa nechala voviesť do omylu, keď som sa pri sprevádzaní blízkeho v nemocnici len informatívne...

Opublikowany przez Dominikę Cibulkovą Niedziela, 10 stycznia 2021
MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze