EBL: GTK Gliwice pokonało Asseco Arkę Gdynia. Popis Jordona Varnado

mecz w Gliwicach był wyrównany, ale końcówka należała do GTKWyró

GTK Gliwice pokonało Asseco Arkę Gdynia 97:89 (26:17, 20:28, 25:21, 26:23) w niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi. Do tego zwycięstwa gospodarzy poprowadził Jordon Varnado, który zdobył 25 punktów i zaliczył dziewięć zbiórek. W ekipie gości wyróżnił się Bartłomiej Wołoszyn z 28 punktami i trzema zbiórkami na koncie.

Spotkanie na początku było dość wyrównane, choć dzięki trafieniom Varnado gliwiczanie mieli pięć punktów przewagi. W ekipie z Gdyni ważne "trójki" trafiali Filip Dylewicz i Wołoszyn, co pozwalało nawiązać rywalizację. Akcje Terry’ego Hendersona oraz Daniela Gołębiowskiego sprawiły, że po 10 minutach było 26:17.

Drugą kwartę Asseco Arka rozpoczęła od serii 8:0 i po trafieniu Marcina Malczyka przegrywała już zaledwie punktem. Po kilku minutach "trójki" Dylewicza dały tej drużynie minimalną przewagę. Zespół debiutującego trenera Piotra Blechacza potrafił utrzymać prowadzenie, w czym pomagał Igor Wadowski. Ostatecznie rzut Szymona Szymańskiego ustawił wynik spotkania po pierwszej połowie na 46:45 dla gospodarzy.

Trzecią kwartę zespół trenera Matthiasa Zollnera rozpoczął od "trójek" Szymona Szewczyka i Varnado, ale dzięki Dylewiczowi przyjezdni ciągle byli w grze. GTK potrafiło uciec na sześć punktów, jednak rywale nie pozwolili na dużo więcej. Ciągle niezwykle aktywny był Varnado, a dzięki rzutom wolnym Hendersona po 30 minutach było 71:66.

Na początku kolejnej części meczu ekipa z Gliwic zanotowała małą serię 5:0, dzięki czemu umacniała się na prowadzeniu. Wołoszyn dał jednak sporo nadziei gdynianom. Około trzy minuty przed końcem jego "trójka" oznaczała remis. W końcówce kluczowe rzuty trafili jednak Henderson oraz Shannon Bogues. Ostatecznie GTK zwyciężyło 97:89.

GTK Gliwice - Asseco Arka Gdynia 97:89 (26:17, 20:28, 25:21, 26:23)

GTK Gliwice: Jordon Varnado 25, Shannon Bogues 20, Terry Henderson 16, Szymon Szewczyk 12, Szymon Szymański 11, Daniel Gołębiowski 10, Łukasz Diduszko 2, Aleksander Wiśniewski 1.

Asseco Arka Gdynia: Bartłomiej Wołoszyn 28, Filip Dylewicz 17, Adam Hrycaniuk 16, Michał Kołodziej 10, Igor Wadowski 6, Marcin Malczyk 5, Jakub Kobel 4, Mateusz Kaszowski 3, Łukasz Walkowiak 0, Michał Pluta 0, Marcin Kowalczyk 0.