Gala Mistrzów Sportu: Jak głosowali Robert Lewandowski i pozostali nominowani?

Robert Lewandowski znalazł się tuż przed Igą Świątek w głosowaniu, w którym wzięła udział najlepsza dziesiątka sportowców.

Robert Lewandowski został wybrany najlepszym Sportowcem 2020 roku w Polsce. Kapitan Biało-Czerwonych znalazł się również na szczycie zestawienia, w którym oddawali głos sami nominowani. Z drugą Igą Świątek wygrał o zaledwie punkt. Jak głosowała najlepsza dziesiątka 86. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Polsatu?

W przeciwieństwie do kibiców, sportowcy wybierali tylko pierwszą trójkę, gdzie za pierwszą lokatę przyznawano trzy punkty, za drugą dwa, a za trzecie punkt.

Podobnie jak w Plebiscycie górą okazał się Lewandowski. Jego przewaga nad drugą w tej klasyfikacji Świątek wyniosła zaledwie punkt. Trzecie miejsce zajął w tym zestawieniu natomiast Bartosz Zmarzlik.

Napastnik Bayernu Monachium najwyżej umieścił Świątek. Niżej w jego klasyfikacji znaleźli się Wilfredo Leon i Bartosz Zmarzlik. Z kolei triumfatorka French Open najbardziej doceniła Lewandowskiego. W najlepszej trójce umieściła jeszcze kolejno mistrza świata na żużlu i zwycięzcę turnieju Raw Air 2020 Kamila Stocha.

Skoczek z Zębu natomiast postanowił najwięcej punktów przyznać koledze z kadry - Dawidowi Kubackiemu, który przed rokiem zwyciężył w 68. Turnieju Czterech Skoczni. Drugie miejsce przyznał zwycięzcy Ligi Mistrzów - Lewandowskiemu, a trzecie - Świątek.

Jak głosowała najlepsza "dziesiątka" 86. Plebiscytu Przeglądu Sportowego i Polsatu?