ME i PŚ w saneczkarstwie: Triumf Rosjan. Siódme miejsce Polaków w sztafecie

Polscy saneczkarze zajęli siódme miejsce w rywalizacji sztafet w mistrzostwach Europy i jednocześnie Pucharze Świata.

Polscy saneczkarze zajęli siódme miejsce w rywalizacji sztafet w mistrzostwach Europy i jednocześnie Pucharze Świata. To była ostatnia konkurencja zawodów w łotewskiej Siguldzie. Triumfowali Rosjanie, przed reprezentacją gospodarzy i Niemcami.

Biało-Czerwoni w składzie Klaudia Domaradzka, Mateusz Sochowicz oraz dwójka Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski (w sobotę ten duet uplasował się na ósmej pozycji) uzyskali czas 2.15,417. Stracili 2,584 s do złotych medalistów.

Startowało 10 drużyn mieszanych, ale ekipa Korei Południowej nie ukończyła zmagań, zaś Amerykanie i Austriacy zostali zdyskwalifikowani.

W innych konkurencjach ME i PŚ triumfowali: w jedynkach - Rosjanka Tatiana Iwanowa i Niemiec Felix Loch, w dwójkach - łotewscy bracia Andris i Juris Sicsowie.

Głównymi zawodami sezonu przedolimpijskiego będą mistrzostwa świata w niemieckim Koenigssee w dniach 29-31 stycznia.