PlusLiga: Zdecydowane zwycięstwo Cuprum Lubin

W meczu 20. kolejki PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin wygrali z Cerrad Enea Czarnymi Radom 3:0. Najwięcej emocji przyniósł trzeci set, który zakończył się rywalizacją na przewagi; dwie wcześniejsze partie zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy.

Po wyrównanym początku meczu, siatkarze Cuprum przejęli inicjatywę w środkowej części pierwszego seta (14:12, 18:14). Goście gonili wynik i zdołali odrobić straty po serii dobrych zagrywek Daniela Gąsiora (19:19). Dobrą passę radomian przerwał atak Szymona Jakubiszaka, a w końcówce lubinianie odzyskali inicjatywę. Punktowy blok ustalił wynik tej partii na 25:21.

Uskrzydleni tą wygraną gospodarze efektownie rozpoczęli drugą odsłonę (9:3). W kolejnych akcjach spokojnie utrzymywali sporą zaliczkę. Przyjezdni nie byli w stanie znaleźć patentu na skutecznych w ofensywie i dobrze zorganizowanych w obronie gospodarzy. W końcówce nie było wielkich emocji. Nikołaj Penczew wywalczył piłkę setową, a ostatni punkt przyniósł gospodarzom skuteczny blok (25:17).

Set numer trzy był zdecydowanie bardziej wyrównany od poprzednich, a wynik bardzo długo oscylował wokół remisu. Spowodowały to zmiany, których dokonał trener gości. W końcówce siatkarze z Radomia uzyskali nawet minimalną przewagę (22:23), a po ataku Brendena Sandera mieli piłkę setową (23:24). Gospodarze zdołali jednak wydrzeć zwycięstwo. Skuteczne ataki Wojciecha Ferensa, Kamila Maruszczyka i Szymona Jakubiszaka przyniosły im decydujące punkty (26:24).

Najwięcej punktów: Wojciech Ferens (13), Dawid Gunia (10), Ronald Jimenez (10), Nikołaj Penczew (10), Szymon Jakubiszak (8) – Cuprum; Lucas Loh (8) – Cerrad Enea Czarni. MVP: Szymon Jakubiszak.

Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:17, 26:24)

Cuprum: Miguel Tavares Rodrigues, Wojciech Ferens, Szymon Jakubiszak, Ronald Jimenez, Nikołaj Penczew, Dawid Gunia – Kamil Szymura (libero) oraz Kamil Maruszczyk, Adam Lorenc, Mariusz Magnuszewski. Trener: Marcelo Fronckowiak.
Cerrad Enea Czarni: Lucas Loh, Michał Ostrowski, Dawid Konarski, Bartosz Firszt, Wiktor Josifow, Michał Kędzierski – Mateusz Masłowski (libero) oraz Daniel Gąsior, Bartosz Zrajkowski, Dawid Dryja, Brenden Sander. Trener: Robert Prygiel.

Wyniki meczów 20. kolejki PlusLigi:

2021-01-09: PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk 1:3 (18:25, 25:18, 29:31, 21:25)

2021-01-09: Stal Nysa – Jastrzębski Węgiel 3:1 (18:25, 25:18, 25:18, 25:23)

2021-01-09: Verva Warszawa Orlen Paliwa – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:19, 26:24, 25:20)
2021-01-10: Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:17, 26:24)
2021-02-14: GKS Katowice – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
2021-02-28: Ślepsk Malow Suwałki – MKS Będzin
                 : Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia.